The Subways: Češi nás mají rádi, tak jim zahrajeme nahlas!

martin-wipplinger

Britské trio The Subways mají Češi rádi. Ale i The Subways mají rádi Čechy! Letos kapela zahraje 29. srpna na festivalu Rock for Churchill, kde představí novinky z chystaného alba. O desce i o letním hraní, kterého mají The Subways čím dál tím víc, jsme mluvili s kytaristou a zpěvákem Billy Lunnem. Na festivalu se kromě The Subways představí i Parov Stelar Band, Dub Pistols či Anthony B a řada českých kapel.

Natočili jste novou skladbu My Heart Is Pumping to a Brand New Beat. Zahrajete ji českému publiku, které vás už velmi dobře zná?
Určitě! Každé české publikum, před kterým jsme dosud hráli, bylo kouzelné, proto ji zahrajeme obzvlášť nahlas.

Máte připravené i některé další nové skladby?
Na koncertech hrajeme ještě dvě další novinky. Jmenují se Taking All The Blame a I’m In Love And It’s Burning In My Soul. Jsme z nové desky tak nadšení, že je chceme hrát všechny.

Stihnete desku vydat ještě letos?
Veškerou produkci a mix obstarávám já. Sto procent nahrávky jde na vrub The Subways; kompletně celou jsme si ji udělali sami, na což jsme hodně pyšní. A chceme ji vydat, jakmile to bude možné.

O čem bude?
Hlavně o hledání radosti v životě, bez ohledu na starosti. A taky o tom, jak moc speciální jsou pro tebe přátelé a lidi, které miluješ.

Poslechněte si The Subways v Youradiu
Rozhovor s Billy Lunnem z roku 2011: Chceme víc holek do rockových kapel!

Je pro The Subways letní festivalová sezóna nejoblíbenějším obdobím v roce? Díval jsem se na seznam koncertů a každý víkend až na jeden někde hrajete.
Období festivalů milujeme a doufáme, že jich budeme hrát ještě víc. Příští rok by to tak mělo být. Budeme ještě víc zaneprázdněná kapela než teď.

Když jedete po Evropě, prý prosíte manažera, aby Česko nevynechal. Co vás na naší zemi tolik láká?
Víte, fandové v České republice jsou velmi loajální a taky se moc rádi baví. V Česku jsme si udělali spoustu dobrých přátel, a proto se pokaždé s radostí vracíme.

Mimochodem, vzpomenete si, kolikrát už v Česku The Subways vystoupili?
Wow, nemám tušení. Budu hádat – sedm? Doufám, že mám pravdu.

Na vaší první desce vyšla písnička We Don’t Need Money to Have a Good Time. Pořád pro The Subways platí, že nepotřebují mít peníze, aby se měli dobře?
Je to pravda a bude tomu tak vždycky. Každý si radost ve svém životě musí najít sám – a zadarmo.

Témata:,