Ti, kteří hráli před 30 Seconds To Mars. Rockeři You Me At Six dobyli Anglii

martin-wipplinger

Anglická rocková kapela You Me At Six to s novým albem Cavalier Youth poprvé dotáhla až na vrchol britské albové hitparády. Písničky, které představí i na koncertě v pražském Lucerna Music Baru 13. března, znějí tak čistě jako nikdy dřív.

Angličani You Me At Six natočili v minulosti tři alba, která si fanoušci pop-rocku cení. Na posledním Sinners Never Sleep pod producentem Garthem Richardsonem kapela zaexperminetovala se zařazením metalových prvků i hostů, ale přiznala, že atmosféra během celého cyklu nebyla dobrá. Novinka Cavalier Youth už je opět "měkčí". Obsahem sice nemá nad předešlými alby moc navrch, produkcí ale ano.

25., 5., 3. a 1. You Me At Six debutují v britské hitparádě vysoko s každým albem. Jedničkou se stalo ale až aktuální Cavalier Youth, které na vrchol nedotáhly ani tak úvodní singly – melodií i refrénem příjemný Lived a Lie a svižnější Fresh Start Fever – jako spíš podzimní domácí turné s kapelou 30 Seconds To Mars, jež You Me At Six katapultovalo do povědomí širšího spektra posluchačů.

Dvanáctku písní na základní edici desky Cavalier Youth, kterou frontman a už ve svých třiadvaceti docela zralý textař Josh Franceschi koncipoval jako sbírku vyprávějící o bezstarostném mládí a době, kdy You Me At Six vstupovali do světa velkého rocku, obsloužila persona mezi žánrovými producenty Neal Avron (Paramore, All Time Low, Yellowcard). Kapela vzešlá z londýnského undergroundu dostala na Cavalier Youth učesaný (tak čistě ještě nezněla) a díky vytažením bicím i úderný zvuk.

Nejvýše postavené album v kariéře You Me At Six nemá paradoxně tolik výrazných momentů jako minulé desky;  kromě obou prvních singlů může být koncertně zajímavá třeba Win Some, Lose Some nebo Hope For The Best. Charakteristická je vzhledem k předešlým počinům linka zpěváka Joshe Franceschiho a také zvuk kytar ve You Me At Sixvětšině nových písní kapelu prozradí.

You Me At Six jsou zpátky tam, kde se hudebně cítí nejlépe. A co je pro ně určitě důležité, střední proud je na ně připraven. Fanoušek znalý minulé tvorby se ale bude možná muset po první ochutnávce Cavalier Youth k dalšímu poslechu přemlouvat.

You Me At Six – Cavalier Youth
Vydavatelství: Virgin Records
Celkový čas: 41:10
Skladby: Too Young To Feel This Old, Lived a Lie, Fresh Start Fever, Forgive and Forget, Room To Breathe, Win Some, Lose Some, Cold Night, Hope For The Best, Love Me Like You Used To, Be Who You Are, Carpe Diem, Wild Ones

Témata: