T.I. vydal úspěšnou desku. Ale před sebou má pobyt za mřížemi     


T.I. sedí doma a nudí se. Má domácí vězení. Byl obviněn z držení nelegálních zbraní. Naštěstí je rapper a tak začne psát texty. Píše na papír, to prý od své první desky nedělal. Pointa? Jeho nová deska s názvem Paper Trail.

Atlantskému rapperovi Cliffordu Josephu Harrisovi Jr. aka T.I. je 24 let a zatím stihl udělat šest dětí a stejný počet desek. Jeho debut z roku 2001 nebyl moc úspěšný, i když na něm spolupracovali The Neptunes a DJ Toomp. Zato v roce 2007 už získal dvě Grammy a přestože letos nominaci neproměnil, jeho deska Paper Trail má obrovský úspěch. V USA se jí prodalo více než dva milióny kusů. První singl alba No Matter What vyšel již v květnu 2008, byl k ní natočen klip, stejně jako ke třem dalším písním z tohoto alba. Připadá vám to hodně? Je to prosté, Paper Trail je prostě klasický „MTV hip hop“.

Poslechněte si singl No Matter What

http://www.youtube.com/watch?v=zDDuk7N4SkY

T.I. je rapper, ale jeho písničky mají většinou výrazné zpívané refrény, které si dobře zapamatujete. Hlavně to z nich dělá hity. Osvědčená předžvýkaná produkce kombinuje prvky jižanského hip hopu, klasického gangsta rapu a evropské diskotéky 80. let. Nic proti ničemu a hlavně dost známých hostů. V písničce Dead and Gone hostuje současná hvězda R`n`B Justin Timberlake s povědomým refrénem. Pro Evropany je asi nejvýraznější písničkou hit se zpěvačkou Rihannou Live Your Life, který cituje megahit kapely O-Zone Dragosta Din Tei. Opravdu strašidelné poslouchání. Dalšími hosty jsou hvězdy typu John Legend, Ludacris, Swizz Beats nebo Usher. V písni Swagga Like Us hostují Jay-Z, Lil Wayne a Kanye West a je v ní použita část písně originální rapperky, která si říká M.I.A.. Spolu s ní se všichni čtyři rappeři objevili na posledním předávání cen Grammy.

Poslechněte si Dead and Gone, kterou T.I. nazpíval s Justinem Timberlakem

http://www.youtube.com/watch?v=sQDVv48zSrE

Rappera poslali do vězení
Úspěchu alba pomohl také příběh kolem samotného rappera. Usvědčili ho z nelegálního držení zbraní a musel si „odkroutit“ 1000 hodin veřejně prospěšných prací. Navíc mu soud uložil nepodmíněný trest na rok a den do vězení. Měl by ho nastoupit během března. Titulek na jeho stránkách křičel: „Musí vykonávat veřejně prospěšné práce a současně být hvězdou číslo jedna.“

Zamyšlení nad sebou, zpytování svědomí, lítost a životní úděl. To vše jsou motivy „nápravných“ textů rappera T.I. Musí se mu nechat, že album Paper Trail není úplně hloupé. To je sice pro dějiny hudby málo, ale dost na to, abyste si vydělali peníze a byli populární.

T. I.: Paper trail
Datum vydání:  26. 9. 2009
Sstopáž 73:15, vydalo Grand Hustle (Atlantic)

 

 

Témata:, ,