Tip: 3 důvody, proč jít na Foxygen. Kapelu s frontmanem jako Vlastimil Harapes

Redakce

Pokud si zpěvák zase nezlomí nohu, dorazí kalifornské indie duo Foxygen 22. května do MeetFactory. Tuhle kapelu si naživo rozhodně nenechte ujít. Ze tří důvodů: 

Ultradivný zpěvák
Zpěvák Sam France vypadá zezadu úplně jako holka a zepředu taky jako holka, ale s hrubšími rysy. Androgynní zevnějšek ale není to, co ho dělá jedním z nejšílenějších frontmanů současnosti. Kromě toho, že se jeho taneční pohyby nebezpečně blíží mistrovství Vlastimila Harapese, se také rád mlátí do obličeje mikrofonem, vyleze po čemkoli na cokoli (a před časem si skokem z pódia zlomil i nohu), mluví naprosto nesouvisle, na všechny se sápe a ostatní činnosti ani nejdou popsat. Zvláštní ale je, že při vší té zaneprázdněnosti stíhá skvěle zpívat.

Výborné desky
Zpěvák France a kytarista Jonathan Rado dlouho hledali ten pravý zvuk. Jejich první EP prosvištělo éterem bez výraznější odezvy. Byla to nahrávka žánrově roztříštěná, nesourodá a těžkopádně zkombinovaná. Nicméně pak si kluci v hlavě všechno urovnali a přišli s hodně povedenou nahrávkou We Are the 21st Century Ambassadors of Peace & Magic. I tentokrát byla v jejich hudbě patrná inspirace mnoha směry, ovšem vše zůstalo v mezích nadžánru – rocku zkombinovaného s garage, country, špetkou gospelu a všechno korunovala jemná psychedelie. V dosti podobném, i když trochu pozvolnějším a místy hodně experimentálním duchu se nese i jejich aktuální album …And Star Power. Právě z toho uslyšíme v Praze nejvíce písní. 

Bude to legrace

Když máte na scéně někoho jako Sam France, který je prostě od přírody šprýmař a nenechá na pokoji ani jednu věc či osobu v okruhu deseti metrů, máte o zábavu postaráno už dopředu. Smysl pro humor mají ale také tři back-vokalistky, které by si měli Foxygen přivézt s sebou. Kromě zpěvu předvádějí synchronizované tance, šermují bubenickými paličkami a laškují s obecenstvem. V první řadě bude asi narváno víc než obvykle.

Lístek stojí 330 Kč. (mar)