Tip: Floexova podzimní melancholie se skvělou Sárou Vondráškovou

Redakce

Léto končí, Floex přichází. Poslechněte si nový singl Gone klarinetisty a skladatele Floexe, který vydává stejnojmenné melancholické EP. Ípíčko chápe Floex, občanským jménem Tomáš Dvořák, jako tečku za aktuálními projekty spojenými s druhým albem Zorya z roku 2011.

„Aktuálně vydané EP Gone je uzavřením období okolo desky Zorya, které bylo elektro-akusticky zasněné, melancholické, i když zároveň dynamické,“ doplňuje.

[soundcloud url="http://api.soundcloud.com/playlists/9323742" params="" width=" 100%" height="450" iframe="true" /]

Gone obsahuje tři kompozice a remix od skotského nujazzového kvarteta Hidden Orchestra. „Písnička Gone a vlastně celé EP je o různých polohách loučení, odcházení. Jde o pocit z konce civilizace, jindy to je zase pocit z konce vztahu,“ říká Floex. Atmosférický klip natočila režisérka Andrea A. Stuart, hlas v písničce patří Sáře Vondráškové, která aktuálně dokončuje se svým projektem Never Sol první desku. Kromě Sáry v kapele v současné době s Floexem hrají ještě Jiří Javůrek (klarinety) a bubeník Marián Petržela.

Tečkou za obdobím desky Zorya je i druhý klip, který společně s Gone vychází. Jde o kompozici Sen Veroniky ze zmiňovaného alba, kterou doprovází hudební video režiséra Tomáše Hájka, kombinující hrané a animované sekvence. (sli)