Tip: Klidné příběhy o lásce vtipálka Erlenda Øye z Kings of Convenience

Redakce

Jestli sledujete hudební dráhu norské indiepopové dvojice Kings of Convenience, pak možná víte, že skupina spí a její polovina – brýlatý sympaťák Erlend Øye – po několika letech a dvou deskách rozpustil svůj vedlejší berlínský projekt The Whitest Boy Alive, jezdí jako DJ a skládá nové písničky. Ty dnes vydává na desce pojmenované Legao, již nahrál v Reykjavíku s islandskou skupinou The Rainbows. Ostatně na studiovém videu k singlu Fence Me In jsou jejich typické islanské hip-vousy dobře vidět. 


Erlendovy nové sólové skladby jsou atmosférou podobné spíš Kings of Convenience než The Whitest Boy Alive a jsou také méně elektronické než 11 let starý debut Unrest, je z nich ale dobře slyšet, že je skládal ten vtipnější z dvojice, ten, který má nad sebou i nad neúspěchy nadhled. Texty o lásce a jejím konci obalil do jemných, minimalistických kytarových a klavírních melodií, tu přidal trochu reggae, tu víc popu. Pokaždé je to ale zvuk naděje a odhodlání tančit přes překážky dál.

Poslechněte si Legao v Youradiu

Erlend se s kapelou vydává na turné. Stavit se na něm můžete například v Berlíně 11. října. A co na koncertech čekat? Erlend odpovídá: „Italské písničky, například La Prima Estate a další, které ještě nevyšly (hudebník má silný vztah k Itálii, kde koupil své mamince dům). Dále jednu nebo dvě písničky od The Whites Boy Alive. Možná něco od Kings of Convenience a vzorky z mé deset let staré sólovky Unrest.“  (sli)

Zastávky turné

3. 10. Krakow, 4. 10. Varšava, 5. 10. Poznaň, 7. 10. Curych, 8. 10. Mnichov, 10. 10. Düsseldorf, 11. 10. Berlin, 12. 10. Hamburg, 14. 10. Amsterdam, 15. 10. Brusel, 16. 10. Paříž