Tip na aplikace: Buďte online vždy a všude

karolinabranikova

Visíte na síti od rána do večera? Pak pro vás máme tipy na šikovné aplikace, které vaši závislost ještě o něco prohloubí. Pomohou vám najít nejbližší odemčené wifi kdekoli, kam se hnete, a najdou nebezpečné záškodníky, kteří vám užírají domácí data.

Wifič

První místo v našem žebříčku si zaslouží dílko českých vývojářů, kteří vědí, jak mizerné umí občas pokrytí mobilními daty v tuzemsku být. Pokud se chcete vyhnout žebrání o heslo k síti v kavárnách a restauracích, nebo nepostáváte za rohem řetězce fast foodu s nezabazpečenou Wi-Fi, pak je tu právě pro vás služba Wifič. Díky ní dokáže váš chytrý telefon najít Wi-Fi ve vašem okolí, a to až do vzdálenosti 20 kilometrů. A pomůže vám se na ně napojit. 

Jak to celé funguje? V aplikaci si zobrazíte mapu okolních sítí, které jsou označené různobarevnými špendlíky. Zelené hlavičky značí sítě bez hesla, červené jsou pro běžné Wi-Fi a černé špendlíky ukrývají extra sítě. Každý provozovatel Wi-Fi zde totiž může zveřejnit heslo a otevřít svou síť dalším online závislákům. Mix odměňovacího systému, altruismu a solidarity zafungoval víc než dobře, protože služba má dnes v databázi tisíce otevřených sítí po celé republice.

Aplikace funguje dobře i v menších městech a sem tam mimo ČR, ale samozřejmě musíte počítat s jistou přímou úměrou úbytku. Váš telefon si navíc v aplikaci uchová načtená data a k sítím se tak můžete připojovat i z oflline režimu. Wifič jde v datovém punku tak daleko, že vyzývá své uživatele k zahození SIM karet. V jednadvacátém století přece hravě obejdeme klasické telefonní funkce online komunikátory a maminkám můžeme volat z budky. 

Aplikace v základní verzi stáhnete zdarma pro operační systémy iOS a Android a za 0,89 € získáte verzi bez reklam a s odemčenými bonusovými extra sítěmi navíc. 

Wifi Inspector

Jestli máte pocit, že vaše domácí internetové připojení ztrácí na síle a váš poskytovatel sítě ani router v tom nemají prsty, pravděpodobně vám nějaký šikovný soused ukrádá data. Stáhněte si Wifi Inspectora a nachytejte zloděje na švestkách. 

Pomocí jednoduchého Inspect Neteorks proskenujete svou domácí síť a zjistíte počet a typy zařízení, která jsou na ni napojena. K vyhledání záškodníka není ani potřeba vrozená dávka IT magie, protože intuitivní ovládání zvládnou i obyčejní smrtelníci. V seznamu nalezených připojení pak můžete fajfkou označit známá zařízení a zbytek zakázat křížkem. Wifi Inspector vám dokonce poskytne podrobné údaje, jako jsou názvy zařízení, IP a MAC adresy nebo výrobce. 

Základní verzi stáhnete zdarma v obchodě Google Play, kde koupíte také rozšířenou verzi Wifi Inspector Pro za necelých 64 korun.