Tip na čtvrtek: V Praze zarapuje Serengeti, největší knír z Illinois

Redakce

Žádné fóry, žádný Movember, tohle je životní lekce od legendy rapu. Serengeti vydává nové album Kenny Dennis III a pokřtí ho 13. listopadu v MeetFactory v Praze. Lístek stojí v předprodeji přes web klubu 290 Kč.

Serengeti je legenda chicagské scény s největším knírem v Illinois. A tahle legenda stvořila postavu Kennyho Dennise, po kterém pojmenovala tři desky. Chlápka, který nikdy nepochybuje. Je věrný své ženě, práci, sportu, žebírkám a kyselým okurkám. Prostě normální chlap, jakým by občas chtěl být i Serengeti.

Serengeti, vlastním jménem Dave Cohn, je totiž básník, na rappera málo průbojný a moc komplikovaný. Pro jeho citlivý přístup k flow, dynamice, jazyku i vyprávění životní příběhů s ním spolupracovali hlavně představitelé alternativního hip hopu, producenti z kolektivu Anticon, Jel, Odd Nosdam nebo Yoni Wolf se skupinou Why?. A taky berlínský multiinstrumentalista Sickerman, se kterým nyní Serengeti natáčí v Berlíně novou desku. Velký úspěch zaznamenalo letošní album Sisyphus, stejnojmeného projektu, za kterým stojí Serengeti společně se Sufjanem Stevensem a Son Luxem, jenž se v Praze ukázal minulý týden.

Do Čech přijede Serengeti opět s Kenny Dennisem, tentokrát s číslem III.  Album, ze kterého se dozvíte ještě víc o soukromí Kennyho, se bude křít v den pražského koncertu, tedy 13. listopadu, v obchodě Muscitown Record Store pod žižkovskou věží. K dostání bude i několik kopií limitované edice neonového vinylu.

Evropské turné staruje v Brně na 10. narozeninách klubové noci Itch My Hahaha, tam a o den později v Praze bude Serengeti předskakovat mystickým reformátorům hip hopu Shabazz Palaces v čele s rapperem Ishmaelem Butlerem známým ze skupiny Digable Planets. Poté pokračuje Seregeti po Čechách, Slovensku a Maďarsku. Doprovázet ho bude duo Kreaton, tedy Mary C a Martin Tvrdý alias Bonus.

Serengeti Live Lesson Tour:
12/11 Brno – Kabinet Múz
13/11 release party v Musictown Record Store
13/11 Praha – Meetfactory
14/11 Chomutov – Cumbajšpíl
15/11 Plzen – Papírna
16/11 Trenčín – Lúč
17/11 Bratislava – Koncert pre všímavých
19/11 Budapest – RoHAM Bar
20/11 Košice – Tabačka
21/11 Banská Bystrica – Záhrada
22/11 Vsetín – Vesmír