Tip na páteční večer: Burleska Kitten de Ville míří do Prahy

mim

Již tento pátek 2. listopadu se diváci Pražské burlesky mohou těšit na dalšího zahraničního hosta. Minulý týden publíkum nadchnul americký vintage umělec Russell Bruner, tento pátek svou jedinečnou show předvede Kitten de Ville, jedna z hlavních světových propagátorek burlesky. Nová sezona pod názvem Hollywood Babylon chystá ještě mnoho dalších překvapení, je k vidění každý pátek od 21.30h ve vinohradském divadle Royal.

Kitten de Ville se přezdívá Zosobnění burlesky, vystupuje ve Spojených státech i v Evropě jako hlavní hvězda spolu s varietními umělci z celého světa. Kitten se připisuje zásluha za znovuoživení burlesky, svou vlastní kariéru začala v roce 1994 se skupinou The Velvet Hammer z Los Angeles, jejíž vyprodaná představení přispěla k návratu umění burlesky.

Kitten si zahrála i v hollywoodském filmu Auto Focus spolu s Willemem Defoem a Gregem Kinnearem. Fotografie Kitten de Ville ozdobily tituly knih, časopisů, kalendářů a novin po celém světě. Inspirovala mnoho malířů, spolupracovala se světoznámými fotografy, včetně Davida Lachapella. Objevila se též na módních přehlídkách uznávaných návrhářů, jako jsou Jean-Paul Gaultier, Syren nebo Agent Provocateur.

Kitten de Ville je oceňovaná burleskní superstar, získala například titul Miss Exotic World 2002 nebo Queen of the Quake. Tato multitalentovaná kočka provozuje rovněž úspěšnou Rock & Roll StripShow a svou vlastní školu burlesky v rodné jižní Kalifornii. Už tento pátek ji můžete vidět v Praze v divadle Royal od 21:30 hodin!

Podívejte se na náš rozhovor s pražskou burleskou Terezou Vackovou: