Tip: Ochutnejte v Praze jeruzalémskou hudbu, jídlo i DJs

Redakce

Do Prahy se opět po roce vrací zajímavý festival Dny Jeruzaléma (18. – 21. 6.).
Od 18. do 20. června se tak pražská náplavka promění v exotickoupromenádu s atmosférou jeruzalémského trhu, celé město pak ožije jeruzalémským tancem, filmem, hudbou, kulinářskými show, přednáškami o literatuře a módě, videoartem, výstavami či unikátní jeruzalémskou kavárnou.

Izraelská hudba

21. června pronikne izraelská hudba na Střelecký ostrov na festival United Islands. Podívejte se na rozpis koncertů na World Stage, Český rozhlas Stage a Meet Factory Stage. Představí se tam žánrově rozličné kapely – elektroničtí Garden City Movement (video pod rychlovkou) nebo folkoví The Angelcy.

Jeruzalémské trhy na náplavce

Program celého festivalu odstartují zmíněné jeruzalémské trhy, jejichž atmosféru bude každý den v podvečer doplňovat jeruzalémské jazzové trio Black Betty. Návštěvníci budou moci ochutnat typické izraelské potraviny, čerstvé limonády, izraelské víno nebo si ve festivalové atmosféře prvních letních dnů vychutnat kávu v jeruzalémské kavárně. Pražské gurmány navíc zasvětí do tajů blízkovýchodní kuchyně palestinský šéfkuchař Kamel Hashlomon a jeho izraelský kolega Ilan Garousi.

VJs, DJs a filmy na Lodi Tajemství

Na Lodi Tajemství Divadla bratří Formanů se budou odehrávat afterparties izraelských VJs Mejadra eyes a DJ Bamji, který si na první večer připravil hudební mix společně s pražskými hudebními stálicemi Beats.pm, loď nabídne také unikátní dokumentární snímek Footsteps in Jerusalem či krátké videoartové filmy City Diarypropůjčené festivalu jeruzalémskou galerií Yaffo 23. Po celou dobu festivalu bude paralelně v galerii Avoid na náplavce probíhat multimediální výstava Veroniky Dolanské.  

Tanec

Ve spolupráci s festivalem Tanec Praha se představí tanečnice Einat Ganz, známá izraelská choreografka Iris Erez či Noa Zuk, která ve své tvorbě analyzuje rituály a stereotypy.

Permanentku do Kinského zahrady na hlavní festivalový program seženete za 250 Kč v předprodeji zde.