Tip: Poklad jménem Barzin, fanoušek Dylana a Cohena, vystoupí v Praze 

Redakce

Jestli máte rádi písničkáře, třeba takového José Gonzáleze, pak by vás mohly zaujmout skladby devětatřicetiletého kanadského kytaristy, jenž si říká svým křestním jménem – Barzin. Do pražského klubu 007 přijede tenhle muzikant se zkušeností jazzového bubeníka 3. dubna představit v pořadí čtvrtou řadovou desku To Live Alone In That Long Summer.

Na aktuálním albu se Barzin vrací z popových výletů jménem Notes To An Absent Lover (2009) ke kořenům písničkářství. Ovšem v hodně barevných aranžích; na albu zní kromě Barzinovy zvonivé kytary i housle, viola, cello nebo dechy.

Poslechněte si Barzina a Kieslowski v Youradiu

Sám Barzin, muž s íránskými kořeny, jako kdyby se po melodiích opatrně vezl. Jeho skladby působí jemně, křehce, intimně, melancholicky. A samozřejmě jsou milostné. Album Notes To An Absent Lover bylo věnované rozchodu, aktuální nahrávka prý vypráví o tom, co následuje ve vzduchoprázdné fázi „poté“. Nebezpečné téma, Barzin ho ale zvládá dobře a na desce nezní ani trochu otravně.

Jestliže mezi své vzory řadí Leonarda Cohena a Boba Dylana (zmiňuje ho v písničce Without Your Love, když popisuje náladu ospalé městské ulice), v nejvelkolepější Fake It til You Make It zní skoro jako John Lennon – přesně na hraně mezi městskou epikou a přírodní lyrikou, mezi horkým letním dnem a studeným podzimkem. 

Před Barzinem se na sedmičce představí akustické duo Kieslowski. I Kieslowski jsou písničkáři, s melancholií se ale příliš nepářou. Koncert začíná v 19:00, vstup na místě je 300 Kč. Každý, kdo si na stránkách klubu 007 zarezervuje lístek, dostane zdarma vypálené CD se záznamem Barzinova vystoupení, které se u skuteční v den konání koncertu na Radiu Wave. (sli)