Tip: Poslechněte si Šero Bratří Orffů, krásnou desku na hranici fantazie

Redakce

Hudba krnovských Bratří Orffů zurčí, bublá, cinká, vane a pohrává si s folkovými i elektronickými zvuky. To není výmysl, ale fakt: jen si poslechněte jejich novou desku Šero. Vychází 11. listopadu osm let po debutu Bingriwingri. "Hrdina alba Serža Vantóš je starší a zkušenější než v dobách Bingriwingri, ale rozhodně ne šťastnější. Každý den musí svádět boj s rutinou, rodinnými povinnostmi i problémy, které ho pomalu ničí," říká skupina o albu.

Šero se pohybuje na hranici mezi realitou a fantazií. Tentokrát se, na rozdíl od debutu, nepouštíme na výlet do budoucnosti, ale zůstáváme v čase, který právě žijeme, jen s občasnými návraty do minulosti. Sledujeme fiktivní příběh osoby, která se potýká s problémy v partnerském vztahu, od něhož utíká do světa vlastní fantazie – do roviny bizarních představ, což vede ke ztrátě vlastní identity,“ dodává kapelník Ivan Gajdoš.

Na desce se Seržovi objevují temné stíny, vzpomíná na dětsví, bojuje s realitou. Je to tichý, melancholický, nenásilný boj; spíš vnitřní než vnější. Tisková zpráva k desce sice vysvětluje Seržovy pocity písničku po písničce, taková doslovnost ale vlastně vůbec není potřeba. Dobré na Šeru je totiž i to, že si v něm každý může najít svoji skulinu, svoji slabou stránku.

Na albu spolu spolu s Bratry Orffovy pracoval jakožto osmý člen kapely zvukový mistr Matouš Godík, v roli hostů se objevuje písničkář a textař Kittchen a zpěvačka Magdaléna Šalamounová z Photolabu. (sli)

[soundcloud url="https://api.soundcloud.com/playlists/13865865" width="100%" height="450" iframe="true" /]