Tip: Slovenští debutanti Purist obrušují elektropop na kost

Redakce

Přestože (debutové) album Colorful Noise vyšlo až na začátku prosince, stačil ho slovenský magazín Doba zařadit na 19. místo žebříčku TOP 26 československých desek roku 2014. Za minimalistickou elektropopovou nahrávkou stojí slovesko-anglické trio Purist, jehož největší silou je zajímavá hra s náladami a rejstříky elektronické hudby: „domácí“ i „party“ písničky od Purist, podpořené živými nástroji, se přelévají z melancholie do diskotékové atmosféry, z klidu do velkoleposti. To je ostatně dobře slyšet v klipovce Back, kde se o slovo střídají minimalistické synzetátorové tóny a zvukové plochy.

Za mikrofonem stojí Juraj Peták, jehož hlas chvílemi připomíná „našeho“ Prodavače. A na aktuální album přispěl i český hudebník Radimo, známý z projektů Prago Union.

Purist na SoundCloud

Kapela Purist vydala v roce 2012 vydala eponymní EP. V roce 2014 se k dvojici Juraj Peták – Alan Prekop přidal anglický hudebník Liam Whybrow, který za bicími vystřídal Stanislava Ilušáka. Purist si už zahráli na festivalech Electronic Beats, Pohoda nebo Grape. (sli)