Tip: The Raveonettes a TR/ST vezou do továrny shoeagaze a dreampop

Redakce

Pražský klub MeetFactory pokračuje v kvalitní hudební dramaturgii, jejíž laťku nasadil už loni na podzim, a koncem ledna přivítá další dvě zajímavá jména (o obou jsme psali v článku 25 tipů na klubové koncerty 2015).

23. ledna do Prahy přijede dánské duo The Raveonettes, které ve svých písničkách čerpá z shoegazu. Hlas zpěvačky a baskytaristky Sharin Foo zní mezi noisem, popem a odkazy na další žánry včetně country a indiefolku jako paprsky slunce. Taková je ostatně i poslední deska kapely, pojmenovaná Pe’ahi. The Raveonettes sice v české republice možná nejsou tolik známí, ale jejich druhá, deset let stará nahrávka Pretty In Black, na níž se podílela například Maureen Tuckerová z Velvet Underground, dostala v Dánsku zlatou desku. Lístky na koncert stojí 390 Kč, večer otevře sympatická rakovnická skupina Manon Meurt (taktéž shoegaze).

Koho láká spíš elektronika a její varianty, jak je loni v MeetFactory předvedli například SOHN, ten by si neměl nechat ujít koncert kanadského dreampopového umělce a producenta jménem TR/ST (Trust, vlastním jménem Robert Alfons). Za sebou má druhou desku Joyland, na které mixuje elektroniku právě s dreampopovými pasážemi, a v Praze z ní zahraje s tříčlennou kapelou. Pražská premiéra koncertu je v plánu na 28. ledna, lístky stojí v předprodeji 290 Kč. (red)