Tip: Vyražte na Cut Copy, zábavnou elektroniku z diskotékových katalogů

Redakce

Za týden, 21. dubna, zahraje v Praze v rámci koncertní série Excelent Jukebox velezábavná australská kapela Cut Copy. Kapela okolo Dana Whitforda čerpá hlavně ze synthpopu osmdesátých a devadesátých let, s jejich melodiemi se proto dokáží dobře ztotožnit i náhodní posluchači. Na nejnovější desce Free Your Mind se skupina navíc inspirovala britskou taneční scénou, v písničkách je tak výraznější zvuk raveu.

Poslechněte si Cut Copy v Youradiu

Svůj debut vydali Cut Copy už před deseti lety, zmiňované album Free Your Mind vyšlo loni. Možná, že se zatím nedostali na nejvyšší místa hitparád, to je ale smůla spíš pro ráda. Kapela si totiž díky svým veselým, zábavným a chytlavým skladbám vysloužila roli předskokanů Franz Ferdinand nebo Bloc Party a prosadila se tak i za hranicemi rodné Austrálie.

Svoje písničky dostali Cut Copy na diskotéky hlavně díky druhé desce In Ghost Colours (2008); tracky Hearts On Fire a Lights & Music se zařadily do klasických tanečních výběrů vedle kolegů LCD Soundsystem, Simian Mobile Disco nebo Daft Punk.

Koncert v pražském Lucerna Music Baru otevře pražskoberlínská formace Deaths. Vstupenky jsou v předprodeji za 420 Kč bez poplatků. (ond)