Tipy na přežití, které jsou úplně šílené, ale fungují

mim

Jak přežít, když uvíznete na moři nebo v divočině nebo ve výtahu? Máme pro vás pár tipů.

Plovací vesta z kalhot

Když s vámi ztroskotá loď na moři, je velká šance, že než vás někdo najde a zachrání, utopíte se, protože nevydržíte hodiny plavat. Jak tomu zabránit? Udělejte si plovací vestu z kalhot!

Zapalte mobil

Když se ztratíte v divočině, možná se vám šikne vědět, jak zapálit oheň. Pokud to neumíte se dvěma klacky, poslouží vám mobil a obal od žvýkačky. Z mobilu vytáhnete baterku, kusem drátěnky nebo obalu se dotknete plusu a mínusu na baterce, čímž vytvoříte zkrat, a oheň je na světě!

Univerzální test jedlosti

Když uvíznete v lese a máte hlad a došly zásoby, nezbude vám nic jiného než sníst něco, co najdete ve svém dosahu. Jenže co když to není jedlé? Než se otrávíte, zkuste tenhle univerzální test. K rostlině, kterou se chystáte zbaštit, nejdřív přivoňte. Pokud nesmrdí, je to dobré znamení. Kus jí si přiložte na zápěstí a čekejte hodinu. Když nedostanete vyrážku, je to dobré znamení. Další kousek si přiložte k ústům. Pokud se s vámi kromě hladu nic neděje, je to dobré znamení. Pak kus žvýkejte a zase čekejte, jestli to s vámi něco udělá. Když se cítíte dobře, snězte sousto a počkejte den, jestli se stále cítíte dobře. Když ano, můžete jásat, protože jste našli něco jedlého. Ale pozor! Tenhle test nefunguje na houby, takže je radši vůbec nekonzumujte.

Vodu!

Pokud jste uvízli v divočině bez vody a pitná voda je daleko, dejte do igelitky rostliny, zatěžte ji kamenem a počkejte den, než se z kytek vypaří voda. Voilá!

Lehnout!

Pokud s vámi padá výtah a vy nechcete mít zaraženou páteř bůhví kam, lehněte si na zem. Asi budete mít zlomených pár žeber, ale aspoň neskončíte na vozíku.