To je děs: Českého pudlíka zachránili na poslední chvíli, teď se snaží zotavit

Pavla Gabrhelíková

Dobrovolníci z Handipet Rescue CZ původně zachraňovali kočky. Paní, která se jevila jako velká milovnice zvířat, dostala jednu z koček do péče. Když přijeli k ní domu, zjistili, že je tam víc zvířat, o které není absolutně postaráno.

Mezi polomrtvými kočkami byl i slaboučký pudlík. Byl zarostlý a hladový. Nejdřív mu v útulku museli upravit zacuchanou srst. Rozčesali by ji jen stěží, proto pejska museli o jeho „dredovité“ kadeře připravit. To, co objevili pod nimi, jim vyrazilo dech.

Zablešený vychrtlý pudlíček

Pejsek, kterému začali říkat Dylan, byl skoro sežraný od blech. Po celém tělíčku měl kousance. Blechy z něj málem doslova vysály život. Stříhání odhalilo i to, jak moc musel pudlík trpět hlady. Navíc na zadečku měl velké rudé boláky.

Ty se pejskovi hojí, bohužel to jde ale velmi pomalu. Podle všeho byl Dylan delší čas zesláblý a podvyživený, jeho tělíčko potřebuje delší dobu na zotavení. Těžký osud ho taky naučil sápat se po každém kousku jídla. Žádný piškot, kus masa ani pamlsek před ním proto není v bezpečí.

Podívejte se, jak se zotavuje.

O jeho převezení z příšerného „domova“ si zde přečtěte víc: