To NEJ z Balaton Sound: Hlava na hlavě a umělci byli nadšení

Redakce

Letošní ročník MasterCard Balaton Sound přilákal stejný rekordní počet návštěvníků jako vloni. Na festival zamířilo celkem 145 000 návštěvníků z téměř šedesátky zemí, aby si užili velkolepou party na slunečné pláži jezera Balatonu. Největším tahákem byl sobotní program, kdy vystoupili Faithless a Afrojack, areál s 35 000 návštěvníky dosáhl své maximální kapacity a festivalové brány se s nápisem „Vyprodáno“ opět uzavřely.

“Festival se vydařil ve všech směrech,” pochvaloval si hlavní organizátor Zoltán Fulöp a dodal: “Nikdy předtím jsme neměli na festivalu tolik hvězd, odezva od spousty z nich byla velmi pozitivní. Byli nadšení z festivalového prostředí, jezera, pláže a z celkově vysokého standardu akce.” Fanoušci zjevně sdíleli stejný názor, protože všech pět festivalových dní atakovali maximální kapacitu areálu, tj. 35 000 návštěvníků.

“Kapacitu navyšovat nebudeme, současný formát považujeme za vyvážený, našim cílem je zejména udržet prvotřídní kvalitu festivalu,“ uvedl Norbert Lobenwein, další z hlavních organizátorů MasterCard Balaton Sound. Aby dostáli tomuto závazku, organizátoři stejně jako v uplynulém roce zastavili prodej sobotních vstupenek.

Den 0 sice přinesl déšť i bouřky, které tak na chvíli zchladily zahajovací část festivalu, zároveň však otestovaly vylepšenou infrastrukturu areálu. Nové cesty, potrubí a další novinky zafungovaly perfektně a dokázaly, že areál je na případný příval dešťů nadstandardně připraven. Další zátěžové zkoušky však nepřišly. Zbylé čtyři dny festivalu si návštěvníci užívali dokonalé slunečné dny s letními teplotami kolem 28-30°C.

Letošní MasterCard Balaton Sound byl opět ve znamení slunce, pláže a velkolepé party, kterou umocnila nová dějiště s bary a tanečními parkety přímo na jezeru. Dobrou festivalovou náladu utvářela nejen výborná vystoupení světových DJs, ale i milá překvapení. To když se hvězdy Jason Derulo a Hardwell nečekaně shledali v zákulisí hlavního pódia a všechny přítomné pak překvapili spontánním rozhodnutím vystoupit se společnou písní Follow Me, kterou si evidentně skvěle užili oni i fanoušci pod pódiem.