To nejlepší z divadla: Na Colours zahraje Dejvické i VOSTO5

Redakce

Kdo letos zamíří na festival Colours of Ostrava, neměl by si nechat ujít ani divadelní část programu. Do Vítkovic totiž  opět míří to nejlepší z české scény. Tady je výběr:

Dejvické divadlo: Ucpanej systém

Poprvé dorazí pražské Dejvické divadlo s oceňovanou inscenací Ucpanej systém v režii Michala Vajdičky s Ivanem Trojanem, Miroslavem Krobotem či Martinem Myšičkou. Výborné představení se skvělým Ivanem Trojanem vzniklo podle povídek z knihy a scénáře k filmu Irvina Welshe Acid House.

VOSTO5: Snaha – kapela, na kterou se mělo zapomenout a Stand´artní kabaret

Improvizační divadlo VOSTO5 se v Ostravě ukázalo už loni s představením Souboj titánků, nyní doveze Stand´artní kabaret, jehož téma se rodí během vtipné improvizace na jevišti, a také hru Snaha – kapela, na kterou se mělo zapomenout o objevu legendární české skupiny, co byla umlčena těsně před tím, než se stala slavnou. 

Anna Polívková + Martha Issová: Krasavice Interkontinentální

Herečky Anna Polívková a Martha Issová přivezou úspúěšné představení Krasavice Interkontinentální – Arte et Marte, které vzniklo v pražské La Fabrice. Spíše neverbální inscenace o přátelství a jeho světlých i temných stránkách nabízí kromě animací Michaely Pavlátové i přízemní akrobacii, tanec, postýlkovou scénku, pláč, řev a zpěv. 

DaeMen

Kombinaci akrobacie, tance i živého beatboxu (Ondřej Havlík alias En.dru.) předvede v představení Loser(s) dvojice DaeMen (Vítězové soutěže Česko Slovensko má talent ) spolu s dalšími akrobaty a tanečníky.