Tohle děláte ve svých dvaceti a budete toho litovat

Eva Vogelová

Všichni děláme něco, čeho později můžeme litovat. Teď si to ještě moc neuvědomujeme, ale později budeme. Změňte to, aby vám život neprotekl mezi prsty. Co děláte špatně, vám prozradí znamení zvěrokruhu.

 • Beran (21. 3. – 20. 4.). Trávíte příliš mnoho času ponoření do své práce či studia. Nemáte volné víkendy, prázdniny, nechodíte do společnosti a téměř nikdy se nevěnujete sami sobě. Jednoduše nežijete svůj život. Teď si možná myslíte, že je to v pořádku, protože jste mladí a na užívání máte dost času. Život je strašně rychlý a s tímto přístupem vám snadno proteče mezi prsty. Pokud váš život nebude vyvážený dostatečným odpočinkem, můžete snadno vyhořet.
 • Býk (21. 4. – 21. 5.). Obklopujete se lidmi, kteří z vás vysávají energii. Nejsou pro vás dobrými kamarádi, využívají vás, ale vy je stejně přijímáte. Neměli byste se jim bát říct, že je u sebe mít nechcete. Později byste mohli litovat toho, že vaše nároky na lidi byly velmi nízké.
 • Blíženci (22. 5. – 21. 6.). Už nyní byste měli litovat toho, že si vybíráte životní cesty, které jsou přijatelné pro ostatní. Necháváte se ostatními tlačit do kouta. Měli byste jednat podle toho, jak to cítíte vy. Nedělejte některé věci jen z toho důvodu, že to chtějí ostatní. Mohlo by vám to zničit život.
 • Rak (22. 6. – 22. 7.). Trávíte příliš času hledáním svojí opravdové lásky. Pokud už ji máte, nehnete se od ní. Měli byste být opatrní. Chápeme, že je to pro vás důležité. Neměli byste však zanedbávat své kamarády, kteří tu byli ještě předtím. V budoucnu byste opravdu mohli litovat, že jste se na své nejlepší přátele vykašlali.
 • Lev (23. 7. – 22. 8.). Měli byste litovat, že se sebou zacházíte velmi špatně. Zanedbáváte svoji psychiku. Držíte emoce uvnitř sebe. Neřešíte pocity strachu, úzkosti a smutku. Svěřte se rodině přátelům či terapeutovi.
 • Panna (23. 8. – 22. 9.). Příliš mnoho času trávíte tím, že řešíte, co si o vás ostatní myslí. Snažíte se jim vyhovět ve všech směrech. Za žádnou cenu nechcete, aby si o vás mysleli něco špatného. Rádi byste vyšli úplně s každým. Měli byste si uvědomit, že to není možné. Později budete litovat, že jste žili život podle druhých.
 • Váhy (23. 9. – 23. 10.). Na spoustu věcí odpovídáte slovem ne. Odmítáte rande, cesty do zahraničí, pozvání na tancování do klubu nebo třeba jen procházku do parku. Žijete ve své bublině, do které spoustu zážitků nepouštíte. Později toho budete litovat, protože si uvědomíte, že jste nežili život naplno.
 • Štír (24. 10. – 22. 11.). Možná si to neuvědomujete, ale ke svým rodičům se nechováte nejlíp. Žijete si po svém a děláte, že vaše rodina téměř neexistuje. Netrávíte s nimi dostatek času a často je ignorujete. Život je krátký a rodiče nebudou žít věčně. Později můžete litovat, že jste se jim více nevěnovali.
 • Střelec (23. 11. – 21. 12.). Příliš mnoho času trávíte hraním a nicneděláním. Práci se příliš nevěnujete. Možná máte peníze na to, abyste přežili, ale s takovým přístupem si nikdy nesplníte sny. Prokrastinace je velká mrcha. Měli byste s ní přestat teď hned. Zatněte zuby a překonejte se. Měli byste zábavu a práci vyvažovat.
 • Kozoroh (22. 12. – 20. 1.). Jste mladí a už tolik vážní. Trochu se uvolněte. Máte právo se trochu uvolnit a občas dělat blbosti. Rozhodně není špatné chovat se zodpovědně, ale neměli byste to přehánět. Postupem času byste mohli litovat toho, že váš život postrádal šťávu.
 • Vodnář (21. 1. – 20. 2.). Nepečujete o svoje tělo. Jste líní a necvičíte. Možná jste spokojení se svým zevnějškem, ale nejde jen o to, jak vypadáte. Tělo se potřebuje hýbat, aby bylo zdravé. Nyní jste mladí a nepociťujete žádné bolesti, ale časem se to změní. Poté bude litovat, že jste se o sebe více nestarali.
 • Ryby (21. 2. – 20. 3.). Máte strach. Do některých věcí nejdete jen z toho důvodu, že se bojíte. Nevěříte si, raději se stáhnete, než abyste dali zelenou výzvám. Překonejte svůj strach, nebo budete později litovat, že jste toho spoustu neudělali.