Tomáš Klus chystá s Jiřím Kučerovským novou desku

Redakce

Písničkář Tomáš Klus chystá se svým souputníkem kytaristou Jiřím Kučerovským novou desku. Natáčet by chtěli začít v září, vyjít by měla do konce roku. "Nerad bych se přistihl, že děláme desku s tím, abychom obhájili předchozí úspěchy. Chci se dál vyvíjet směrem, který jsme s Jirkou naznačili na Rackovi a který dokázal, že se nemusíme bát toho, že lidé něco nepochopí," dodal Klus.

Poslechněte si Tomáše Kluse v YouRadiu

Vzhledem k velkému ohlasu na loňské podzimní turné s názvem Ani si nesedejte připravil Klus s doprovodnými hudebníky na jaro druhou část koncertů po kulturních domech. Sérii více než dvou desítek vystoupení zahájí Klus 10. března v Bratislavě, českou část otevře 9. dubna ve Svitavách. Na koncerty si pozval dva hosty – Petra Škodu hrajícího na cajón a kontrabasistu Honzu Lstibůrka známého z kapely Toxique. "Přibrali jsme dva blázny naladěné na stejnou vlnu, kteří jsou ochotni ke každé špatnosti," říká k tomu Klus.

Pokračování turné prý hudebníci ani neplánovali, přesvědčil je k němu velký ohlas jeho podzimní části. "Byli jsme překvapeni reakcemi na Slovensku, ohlas měly i písně, které návštěvníci koncertů nemohli slyšet ze slovenských rádií, přesto přední řady znaly texty," podotkl Kučerovský.

Šestadvacetiletý Klus je v současné době komerčně nejúspěšnějším tuzemským hudebníkem. Jeho tři vydané desky patří v Česku mezi nejprodávanější, například album Racek si koupilo téměř 50 tisíc lidí. (sli)