TOP 5 fanouškovských teorií o nových Star Wars

Kateřina Horáková

Premiéra nové, osmé epizody Star Wars se nezadržitelně blíží! Sice bude až v prosinci, už teď si ale můžete koupit lístky do některých multikin a navíc se objevil druhý, hodně nadupaný trailer, ze kterého se fanouškům začaly vařit mozky. Podívejte se na jejich nejlepší teorie o tom, co nás ve snímku Poslední z Jediů vlastně čeká.

 1. Kdo je vlastně padouch?
  Spolu s novým trailerem na nové SW se objevil i oficiální plakát a ten fanouškům nedá spát. Nejde jen o to, že je skvělý. Někdo totiž vytvořil koláž všech ofiko posterů ke všem epizodám série a kromě jiného je všechny od první až do sedmé spojuje to, že úplně vzadu je hlavní záporák konkrétního dílu. Víte, kdo je na pozadí plakátu číslo 8? Luke Skywalker…
 2. Co je Snoke zač?
  Postava, která stojí za prvním Řádem a je takovým novým Palpatinem, je zatím jednou velkou neznámou. Po zveřejnění traileru se ale objevila zajímavá teorie – co když je Snoke otcem Anakina Skywalkera aka Darth Vadera? Pak by ale bylo otázkou, jak by se vysvětlilo, že tak zásadní figura se neobjevila už v dřívějších dílech. Logicky se jeví i to, že Snoke je Darth Plagueis, Palpatinův mistr, kterého císař zabil, nicméně který také údajně dokázal smrt přelstít.
 3. Čí je Rey?
  Otázka rodičovství hlavní hrdinky je jednou z těch nejzásadnějších. Jeden tábor tvrdí, že jde o Rey Skywalker, druhá zase, že je to jasně sestra Bena Sola aka Kylo Rena, tedy dcera Hana a Leiy. Na jednu stranu, od Hvězdných válek nikdo nečeká zrovna supertajemné drama s nečekanými zvraty, na tu druhou se ale obě výše zmíněné varianty zdají trochu moc předvídatelné. Existuje ale názor, že podobně jako se Anakin Skywalker prostě jen „zhmotnil“ z midichlorianů, stalo se totéž i s Rey, která je takovou jeho supermocnou, hodnou reinkarnací.
 4. Kdo to táhne s kým?
  Z nového traileru vyplývá, že Ren a Rey se dostanou do momentu, kdy se budou muset rozhodnou, zda spojí síly, nebo ne. Kylo horko-těžko bojuje s tím vrátit se na světlou stranu a Rey je ze svých neuvěřitelných a nově objevených schopností dost zmatená. Třeba vytvoří nějakou úplně samostatnou jednotku, která porazí Snoka, První řád, ale zároveň taky vymýtí všechny ostatní a nakonec si spolu budou vesele vládnout celé galaxii. Zároveň je tu názor, že si Rey a Ren prohodí pozice – Snoke zláká výrazně mocnější Rey na svou stranu a Ren se toho všeho zalekne a vrátí se ke své matce a přidá se na stranu „těch hodných“.
 5. Jak to bude s Finnem a Poem?
  Zatím tu plácáme o hlavních linkách příběhu, nebudeme si ale nic nalhávat, nejzábavnější je stejně o Finnovi a Poeovi. Dva sympatičtí přátelé, kteří mají velmi blízký vztah, mrk mrk (pokud milujete SW a zároveň sledujete internetové memes, víte, nač narážíme), jsou stejným dílem pohlední jako zábavní. Finn se podle traileru zotavil ze všech zranění a čeká ho velký souboj, zatímco Poe se zřejmě vydá na nějakou špionážní akci. Nezbývá než doufat, že dostanou výrazně víc prostoru, než v předchozí epizodě.
Star Wars: Epizoda VIII – Poslední z Jediů