TOP 5 zemí, které musíte tento rok navštívit: Řekneme vám, proč jet do Nepálu nebo Kolumbie

Redakce

Nevíte, kam vyrazit na dovolenou, či jen tak na výlet nebo prázdniny? My vám poradíme, které destinace si nesmíte nechat ujít.

NEPÁL – Po několika zemětřeseních je turistika Nepálu na vzestupu. Mnoho lidí zde sice zůstalo bez střechy nad hlavou a každodenní život se ještě stále nevrátil do starých kolejí, je tu ale mnoho historických památek, které byly obnoveny. Trekingové trasy jsou znovu otevřeny, a tak je rozhodně co objevovat. Můžete bydlet u místních, kterým tak můžete pomoci z finančních nedostatků tím, že se o vás budou moci starat a vy jim za to zaplatíte. Najde se zde rozmanitá krajina plná hor, ale také džunglí, kde najdete nejrůznější divoká zvířata.

KOLUMBIE – Čím dál více cestovatelů si uvědomuje zločinnou pověst této země, ale když jste tu, zjistíte, jak je to daleko od reality. Místní obyvatelé jsou velmi milí a vstřícní. Můžete zde vidět kávové plantáže, zajímavé ruiny, ale také v džungli schované město. Milovníci bílých pláží a nádherného moře si zde přijdou na své.

KUBA – Po minulém roce se velmi zvýšil zájem o tuto zajímavou zemi. Objevily se zde nové bary, restaurace a umělecká centra. Pokud chcete vidět památky, určitě jich tady taky najdete mnoho. Tento rok je pro dovolenou na Kubě jako dělaný!

JORDÁNSKO – Nejvýraznější destinace Středního východu, to je Jordánsko. Červené sloupy a starobylé město vytesané do pouštních hor je něco, co musíte vidět. Dalším zázrakem jsou zde nádherné pláže a korálové útesy na pobřeží Rudého moře. A navíc v Jordánsku budete v bezpečí.

ALBÁNIE – Zatímco v Řecku a Chorvatsku jsou velmi dobré turistické návštěvy, tak Albánie je záhadou. A přitom zde najdete fascinující památky světového dědictví UNESCO, jako je třeba antické řecké město Butrint, nedotčené pláže na pobřeží Jónského moře, ale také nádherná horská jezera. Rozhodně si sem udělejte výlet, než zjistí i zbytek světa, o co přichází.

Vítá vás Švýcarsko! Mrkněte na skvělé snímky z Instagramu

Jaká dovolená je přesně pro vás? Víme to, záleží totiž na tom, co jste za znamení!