TOP 8: Alba, která vyšla v září a stojí za poslech

Redakce

Během měsíce září vyšlo více než 100 alb, proto vám je v dnešním článku nepředstavíme všechna. Představíme vám pouze osm alb od interpretů, které byste podle nás měli znát a jejich tvorba by vás mohla zajímat, nejedná se pouze o popové zpěvačky, ale také rockové kapely, rappery a interprety dalších žánrů.

Bring Me The Horizon – That’s The Spirit

Datum vydání: 11. září 2015

That’s The Spirit je pátým studiovým albem této anglické kapely, která dříve tíhla více k metalu, ale novější tvorbou se řadí spíše mezi rockové kapely. Z tohoto alba pochází čtyři singly, včetně písně Drown, která vyšla ještě před oznámením alba.

Singly: Happy Song, Throne, True Friends, Drown

Lana Del Rey – Honeymoon

Datum vydání: 18. září

Honeymoon je celkově čtvrtým albem americké zpěvačky Lany Del Rey, avšak třetím albem, které vyšlo pod labelem Interscope. Žánrově se řadí mezi pop, konkrétně mezi dream a baroque pop.

Singly: High By The Beach, Terrence Loves You, Honeymoon, Music To Watch Boys To

Gabrielle Aplin – Light Up The Dark

Datum vydání: 18. září

Light Up The Dark je teprve druhým albem anglické zpěvačky a textařky Gabrielle Aplin. Podle oficiálního žebříčku se toto album v Anglii vyšplhalo na 14. místo.

Singly: Light Up The Dark, Sweet Nothing

Troye Sivan – Wild

Datum vydání: 4. září

Wild je čtvrtou EP nahrávkou australského zpěváka Troye Sivana. Na nahrávce je možné najít šest písní a z toho tři písně doprovází také hudební videoklipy, přičemž třetí videoklip teprve vyjde. Souhrnný název této trilogie je Blue Neighbourhood.

Videoklipy: „Blue Neighbourhood“ Trilogy

Iron Maiden – The Book of Souls

Datum vydání: 4. září

The Book of Souls je již šestnástým studiovým albem této heavy metalové kapely. Po pěti letech přicházejí s jejich vůbec nejdelším albem a obsahuje také osmnáctiminutovou píseň Empire of The Clouds.

Singly: Speed of Light

Juicy J – 100% Juice

Datum vydání: 9. září

100% Juice není albem, ale mixtapem, tohoto amerického rappera a obsahuje celkem 16 písní.

Kwabs – Love + War

Datum vydání: 11. září

Love + War je debutovým albem britského zpěváka Kwabse, z tohoto alba pochází také singl Walk, který nejvíce zabodoval v Německu, i přesto, že na Britských ostrovech úspěch příliš nesklidil.

Singly: Walk

Fetty Wap – Fetty Wap

Datum vydání: 25. září

Tohle album, které rapper pojmenoval podle sebe, je jeho debutovým kouskem a předtím ho znali jenom jeho skalní fanoušci, do povědomí širší veřejnosti se dostal až díky tomuto debutu. Album obsahuje hned 17 písní a svou tvorbou si získal velkou oblíbenost.

Singly: Trap Queen, 679, My Way, Again

Témata:, , ,