Top 9 vánočních písní, které jsou prostě klasikou

Redakce

Vánoční písně pomáhají dělat z Vánoc to nejkrásnější období roku a je jedno, v jakém hudebním stylu zrovna jsou. Vždycky, když je slyšíme v rádiích nebo třeba v obchodním domě, hned nás dostanou do vánoční nálady, kterou všichni milujeme. Pojďme si připomenout písničky, které nám připomínají tohle krásné období.

Happy Xmas – John Lennon (1971). Vánoce jsou svátky pohody, klidu a míru a právě proto milujeme píseň o Johna Lennona. Nese v sobě totiž poselství lásky a míru, které si lidé rádi připomínají.

White Christmas – Bing Crosby (1954). Klasika, která nezklame, protože Vánoce doprovází již několik desítek let.

Santa Claus is coming to Town – Frank Sinatra (1943). Píseň byla vydána v roce 1934, ale stala se slavnou, až když vyšla tato nejslavnější verze od Franka Sinatry, která je jednoduše dokonalá.

We Wish You a Merry Christmas (16. století). Tradiční anglická koleda, která se rozšířila do celého světa a známe ji snad všichni, protože nás ji učili ve školních lavicích. Nazpívalo ji již tolik zpěváků, že je těžké si vybrat ten nejlepší kousek.

All I Want For Christmas Is You – Mariah Carey (1994). Nádherná písnička, která je tou nejoblíbenější a nejhranější. Krásný hlas Mariah Carey nás přenese do vánoční pohádky, kterou chce zažít každý z nás.

Christmas Is All Around – Billy Mack (2003). Písnička z filmu Láska nebeská neodmyslitelně patří ke každým Vánocům.

Silent Night – Franz Xaver Gruber (1818). Písnička byla na Vánoce tolikrát interpretovaná a hned v několika jazycích.

Rudolph The Red Nosed Reindeer – Gene Autry (1949). Song zaznívá v desítkách filmů a pohádek zde jistě také nesmí chybět.

Last Christmas – Wham! (1984). Píseň napsal George Michael a stejně jako skoro všechny písničky zde se dočkala mnoha předělávek.

Do They Know It´s Christmas  – Band Aid (1984). Nápad na tuhle krásnou píseň vznikl v hlavě Boba Geldolfa, který do ní zapojil mnoho známých umělců. Společně se snažili natočit světovou pozornost na Etiopii, kterou v té době sužoval hladomor.

5 nejlepších vánočních trhů v Evropě

10 nejkrásnějších vánočních citátů: Na Vánoce vedou všechny cesty domů