Tori Amos sál nevyprodala, organizátoři přesouvali publikum do prvních řad

Redakce

Americká zpěvačka Tori Amos se včera potřetí představila v Praze.  Potřetí zahrála v Kongresovém centru, ale ani tentokrát sál nezaplnila a pořadatelé tak ještě před začátkem koncertu přesunuli diváky s lístky na balkon do prořídlých řad v přízemí. Slabší účast ale neznamenala slabé nadšení – přítomní Tori Amos odměnili velkým potleskem.

Poslechněte si Tori Amos v Youradiu

Zpěvačka přijela do Prahy v rámci turné k aktuální desce Unrepentant Geraldines  a na úvodzařadila písničku Parasol ze svého osmého alba The Beekeeper z roku 2005. Zpěvačka měla na jevišti k dispozici klasický klavír i elektrické piano, chvílemi – jak je jejím zvykem (podívejte se pod rychlovkou na klip Bouncing Off Clouds) – hrála na oba nástroje najednou. „Následující píseň jsem si připravila speciálně pro Prahu,“ oznámila před hitem Crucify z debutového alba Little Earthquakes z roku 1992. Z nového alba Unrepentant Geraldines představila například skladbu Wild Way

Zpěvačka připomínající svými rozpuštěnými vlasy, brýlemi a dlouhými šaty středoškolskou profesorku potěšila obecenstvo také několika převzatými písněmi. Poprvé na svém turné zahrála Imagine z repertoáru Johna Lennona, bouřlivým potleskem její fanoušci přivítali také rozvernou verzi písně Cata Stevense Moonshadow.

http://www.youtube.com/watch?v=hSGMjB3HbGM