Toxique naživo: Deset čertů v každém oku

Hana-Slivova

Kdyby každá kapela měla za mikrofonem někoho, jako je Klára Vytisková, měla by napůl vyhráno. Tedy alespoň na koncertech. To, co Vytisková už pět let na pódiu předvádí, by zasloužilo speciální cenu. Včera svými módními kreacemi, tancem a moderováním ve stylu "pojďme honem, uděláme si večírek" odtáhla křest třetí desky Toxique Tips For Grown Up Kids a zároveň oslavu 5. narozenin kapely. Podívejte se na fotky i video.

Není těžké představit si, že bez Kláry Vytiskové by Toxique byli jen (relativně) tuctová kapela složená z dobrých muzikantů. Klára Vytisková ale v Toxique funguje. Zpívá. Navíc tančí. Moderuje. Oči fanoušků a objektivy fotografů směřují na ni. A ona se jim ráda odvděčí, za večer se jako by nic třikrát převlékne.

Pokojíček s telefonem a sofa z dob předchozích desek je pryč, k nové koncertní image nyní patří jakýsi dres či plavky, které Klára doplňuje vhodnou obuví – jehlami nebo yetti sněhulemi. S dorůstajícím účesem tak včera vypadala jako kombinace Marilyn Monroe, barové tanečnice a hračky z výlohy; nutno dodat, že všechny kreace jí vážně seknou.

Kromě toho s kapelou odehrála docela zajímavý koncert. Hned úvodní nová Happy New Fear překvapivě vyzněla daleko energičtěji a rockověji než na desce, na jejímž tanečním zvuku si kapela dala hodně záležet. To samé platí i o Shout z předchozího alba Outlet People.

Video z koncertu

Do hitovky Two Sides si Toxique pozvali dva malé beatboxery, v novince Waiting For Twilight zase zahostoval Mikoláš Růžička z Republic of Two. Na albu patří písnička k těm výraznějším, naživo ale vyzněla díky interakci a hutnějšímu zvuku ještě daleko dramatičtěji.

V pódiovou party se pak zvrhl křest, k němuž Vytisková svolala celou družinu spolupracovníků. Jejich jména dychtivě četla z vystřiženého srdce. Škoda, že se na pražském křtu neobjevila Ewa Farna, která si v singlovém klipu Toxique Girls vystřihla zábavnou rapovou vložku. Takhle roli nečekaného hosta musel odehrát barevný dort, konfety a houf tančících toxique girls.

Přestože do Lucerna Baru nakonec nedorazilo tolik lidí, kolik by si Toxique přáli, a celý koncert měl tak nádech večírku pro kámoše, díky chytře sestavenému setlistu (podle vzoru na každou novou skladbu dvě známé) a daleko hutnějšímu zvuku nemuseli u baru znuděně postávat ani ti, které s kapelou žádný vztah nepojí.

Vzorové nasazení Káry Vytiskové, jíž z každého oka šlehalo deset čertů, a jejích spolehlivých boys bylo docela nakažlivé. Ostatně, podívejte se na fotky z koncertu.

Toxique
Křest CD Tips For Grown Up Kids
Praha, Lucerna Music Bar, 7. března 2012

Témata:
swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit