Trainspotting 2 útočí na česká kina: 6 TOP filmů o drogách, ze kterých budete v rauši

Redakce

A je to tady! Od 16. února si můžete do kina zajít na pokračování legendárního Trainspottingu. První názory se zatím jeví spíš pozitivně, takže není co rozmýšlet. Než ale vyrazíte, můžete zkusit i jiný film o drogách - máme jich pro vás hned šest a všechny stojí za to.

 1. Vejdi do prázna
  Zatímco Trainspotting je sranda, po neméně kultovním filmu Gaspara Noého vám moc do smíchu nebude. Těžká barevná a depresivní jízda vypadá asi jako velký bad trip, kdy si namícháte smrtící drogový koktejl doslova ze všeho, co splašíte. Ale vidět se to prostě musí!
 2. White Girl
  Povinnost pro všechny čerstvě osamostatněné holky, které na mejdanech řádí jak utržené ze řetězu.
 3. Requiem za sen
  O slavném počinu Darrena Aronofskyho jste už jistě slyšeli, pokud jste ho ale ještě neviděli, tak směle do toho. Po tomhle se už žádných drog nikdy v životě nedotknete.
 4. Bůh ví, co
  My děti ze stanice Zoo poamericku. Snímek je natočený podle vzpomínek na heroinu závislé neworské feťačky Arielle Holmes, která se nebála si ve filmu zahrát hlavní roli a tím pádem sebe sama.
 5. Candy
  Romantické drama sdrsným koncem vypráví o tom, co je silnější – láska k drogám, nebo láska k druhému? Hlavní lákadlo jsou půvabná Abbie Cornish a geniální Heath Ledger v hlavních rolích.
 6. Human Traffic
  Další legenda, která je z našeho výběru Trainspottingu asi nejpodobnější, rozhodně jako jediná polechtá i vaši bránici. Je to prostě super.

Na trailer k novému Trainspottingu se mrkněte tady: 

Ironický Trainspotting aneb Bowie to má za sebou a Pop je Ziggy

Galerie: Jak lidi změní, když přestanou brát drogy