Trendy make-up letošní zimy? Shine bright like a diamond!

Lucie Bryndová

Začalo období mrazivých dní, které s sebou kromě mínusových teplot přináší také první sněhovou nadílku. Ať už se chystáte vyrazit s kolegy oslavit pracovní úspěchy letošního roku, nebo jen chcete jít s dobou a zároveň se líbit samy sobě, určitě oceníte pár tipů, které vám kromě krásné a zdravě vyhlížející pleti vykouzlí úsměv na rtech. A ten je přece nejdůležitější.

  • Shine bright like a diamond. To nejsou jen úvodní slova známé písničky Diamonds od Rihanny, ale největší trend letošní zimy. Sexy look zimní královny je nejvíc. Základem je minimalistický make-up, dokonale sjednocená hladká pleť a třpytky. Ať už je vykouzlíte v podobě oslnivých očních linek nebo stínů, nešlápnete vedle. Nechcete se trápit kombinací šperků a líčení? Pak vsaďte na nalepovací kamínky, kterými můžete nahradit jak oční stíny, tak i náhrdelník. Obě varianty jsou ideální hlavně na večer. Přes den můžete zvolit kouřové stíny v kombinaci s oční linkou. Krok vedle neuděláte ani s romantickým denním líčením nebo pouze výrazněji nalíčeným obočím v kombinaci s nude make-upem.
  • Proč být něčí kopie? Trendy jsou sice fajn, ale v první řadě záleží hlavně na vás. Cítíte se skvěle s výrazně nalíčenými rty pořádnou rudou barvou? No a proč ne. Make-up má vyjadřovat to, jaké doopravdy jste. Jestli prostě víte, že třpytky nejsou to pravé ořechové a cítíte se v nich jako klaun, pak zkuste něco jiného. Co sluší jedné, nemusí slušet druhé. Líčení vám musí přidat, podtrhnout vaši osobnost a pomoci vám cítit se skvěle, smyslně a žádoucí a ne vás trápit. Díky tomu prodáte své kouzlo.
  • Nebojte se nechat si poradit. Stejně jako svěřujete péči o své tělo do rukou osobní trenérky ve fitness, můžete využít služeb osobní vizážistky. Ta s vámi může prodiskutovat vaše požadavky, problémy, se kterými se v péči o pleť potýkáte, a poradit vám, co by právě pro vás bylo nejlepším řešením. Dávejte ale pozor na to, ke komu jdete. Není odborník jako odborník. Správná vizážistka s vámi musí pracovat komplexně. Ne jen jako se sochou, ale jako s bytostí, která má svůj osobitý charakter, svou duši. Rozpozná, jaký jste typ, co se k vám hodí a co ne a naučí vás správné techniky líčení, jak držet štětec, jaké barvy si vybírat a jak se správně starat o pleť komplexně. Make-up je už pak jen třešničkou na dortu.
  • Základem je správné čištění pleti a péče o ni. Pleť je dokonalým barometrem vašeho těla. Jakmile je něco v nepořádku, projeví se to právě na ní. Aby byl váš obličej svěží a plný života, musí být správně vyčištěný a vyživený. Dokonalého čištění pleti dosáhnete pomocí gelu, čistících pěn či pleťového mléka. Na závěr ještě použijte pleťovou vodu. Mléko, gel nebo pěna rozpustí maz a voda dočistí zbytek, tedy pot a toxiny.
  • Pleť čistěte jak večer, tak i ráno. Během noci se zbavuje pleť všech toxinů a nečistot, které je důležité ráno důkladně odstranit. Samotná voda nepomůže. Po čištění přichází na řadu hydratace. Samozřejmostí je pravidelný pitný režim a používání hydratačních esencí a sér, nikoli krémů. Ty jsou příliš těžké a nepronikají hluboko do škáry jako právě séra a esence. Krém póry naopak uzavírá a tak je vhodné ho použít až na závěr.
  • Dbejte na prevenci. Stejně jako navštěvujete pravidelně lékaře, měly byste dbát také o profesionální péči svojí pleti. Kromě každodenního čištění a hydratace jí dopřejte profesionální hloubkové čištění a masáž. Nebojte se proto jednou měsíčně návštěvy kosmetické poradkyně, která vám ji šetrně ošetří. Pleť budete mít pak krásně vypnutou a vyčištěnou.