Trent Reznor přijede do Prahy s Nine Inch Nails

Redakce

Industriálně rockový projekt Trenta Reznora Nine Inch Nails oznámil na svém webu, že turné k nové desce Hesitation Marks se zastaví i v Praze. V O2 areně kapela zahraje 20. června 2014. Koncert pořádá Live Nation, vstupenky stojí 1090 až 1590 korun.

Poslechněte si Nine Inch Nails v Youradiu

V pořadí osmá studiovka clevelandských Nine Inch Nail Hesitation Marks (recenze) vyšla letos v létě bez jakéhokoliv předchozího humbuku. Před tím se Reznor věnoval několik let jiným projektům. "Potřeboval jsem, aby to na nějaký čas úplně zmizelo,” vysvětloval tehdy řízený rozpad své kapely. Novinka pak zněla pro mnohé velmi překvapivě: "Industriální koncept starých dobrých Nine Inch Nails sice zůstává, Reznor však s radostí zapojuje elektronické (Copy of A) i meditační (Find My Way) prvky," psali jsme tehdy v recenzi.

Vedle Reznora v Nine Inch Nails vystoupí Alessandro Cortini (klávesy), Josh Eustis (kytara, klávesy), Robin Finck (kytara, klávesy), Ilan Rubin (bicí) a Pino Palladino (basa).

V České republice se Nine Inch Nails představili naposledy v roce 2009, tehdy to byl jejich třetí koncert na české půdě. (sli)