Tři kola do konce SuperStar, finalisté „nerostou“

Lubos-Prochazka

Česko Slovenská SuperStar má za sebou sedmé finále věnované písním Michala Davida a filmovým hitům. Jaké to bylo? Chodúr podruhé nepřesvědčil, Bendig byl nevyrovnaný, Stará nevýrazná a Šmajda tlačil na pilu. Večer tak jasně ukázal, že dva týdny před finále je soutěž ve fázi, kdy se rozdíly z tratě stírají a vyhrát může podle momentální formy každý.

Sedmý finálový večer SuperStar zahájili soutěžící písní od Michala Davida Pár přátel stačí mít, David se pak představil jako vokalista finalistů a doprovodný klávesák.
Nicméně proč mladí zpěváci jako téma a tudíž befelem zpívali písničky osmdesátkového popaře Michal Davida, nám není příliš jasné.

Křečovitý a ujetý Šmajda
Miro Šmajda zpívá The QueenPíseň z Diskopříběhu Je to blízko si střihnul Miro Šmajda (SR). Šlo mu to, ale žádný zázrak se nekonal. Své vystoupení zahájil chůzí ze zákulisí, při které ho „maskéři“ během zpěvu líčili a česali. Potom přešel na pódium. "Ten pop ti fakt sluší," řekla na adresu rockera Šmajdy Marta Jandová.
Moderátor Leoš Mareš pak prozradil, že během jedné ze sobotních slovenských autogramiád finalistů někdo po Mirovi hodil flašku. A dodal: "To je jako u Bartošové doma." Publikum se příliš nesmálo.
Jako druhý song dal Miro kombinaci od Queen We Are The Champions a We Will Rock You. Jeho pobíhání po pódiu a tlačení na pilu ale působilo trošku křečovitě. "Show to bylo neuvěřitelná. Ale při zpěvu ses hrozně trápil,“ zhodnotila Mirovo vystoupení Marta. "Byl jsi jako rocker se zatáhnutou ruční brzdou," pokračoval Pavel Habera. "Byl to průser," uzavřela hodnocení Dara Rolins.

Bendig v Diskopříběhu selhal, Titanicem to napravil
Jan Bendig
(ČR) s písní Diskopříběh dost zklamal. Vypadávala mu slova a hlavně zpíval moc nízko, což mu nesedí. "Písnička se ti strašně podařila," překvapila Dara. "Byla strašně hluboko,“ kritizovala naopak Jana Marta.

Podívejte se na 7. finále SuperStar

Písní od Celine Dion z Titanicu My Heart Will Go On ale Honza překvapil. Sedla mu a dal do ní spoustu emocí. Nespokojený byl jen Ondřej Hejma. „Moc jsem se těšil – a čekal jsem trochu víc,“ řekl. Marta, Dara i Palo ale Bendiga chválili a popisovali, jak měli při jeho zpěvu husí kůži

Chodúr opět nepřesvědčil, odešel mu odposlech
Dříve velký favorit soutěže Martin Chodúr (ČR) už druhý týden po sobě nepřesvědčil. Z Davidova repertoáru zpíval Každý mi tě lásko závidí. Ve výškách až příliš křičel, navíc byl poměrně nudný a pletl slova. „Celou píseň jsem měl pocit, že to není tvoje parketa," kritizoval Habera.

Dominika Stará zpívá píseň z muzikálu CatsMartin porotce nepřesvědčil ani v druhé, velmi citlivě podané a skvěle zaintonované písní Maria z muzikálu West Side Story. Nelíbila se aranže, za kterou ale Martin pochopitelně nemohl, a problém způsobil také odposlech, který mu režie nedala do sluchátek včas. "Maria si nezaslouží tohle aranžmá ," řekl po Martinově vystoupení Paľo. "Krásně jsi to zazpíval, ale bylo by to hezčí v té originální verzi," doplnila ho Marta, která měla podle záběrů kamery během Martinova zpěvu na krajíčku.

Neutrální Dominika Stará
Retro oblečená Dominika Stará (SR) docela dobře zazpívala song z aktuálního pražského muzikálu Děti ráje. "Radostná píseň, sedla ti tónina," chválil svoji oblíbenkyni Paľo. "Dnes to byla óda na dětskou radost. Byla jsi jako slovenská Kim Wilde," pokračovala v pozitivních reakcích Dara. Druhá píseň Memory z muzikálu Cats nebyla špatná, porotci Dominice ale vyčítali školometské podání. "Ve výškách se tvůj hlas zúžil, neměla jsi na to," prohlásil Hejma. „Jsi jediná baba v soutěži, tak ti držím palce. Jsem zvědavý, jak to zítra dopadne," dodal Habera.

Příští kolo SuperStar bude patřit hitům Richarda Müllera. Sám zpěvák se přímého přenosu zúčastní.

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit