Tři mušketýři Take That zvládají bitvu s popem se ctí

kristinabila

Z Take That se stali mušketýři. Opustil je – ač v dobrém – jejich d’Artagnan (čti Robbie Williams) i zbylý pobočník Jason Orange a jim teď nezbývá nic jiného, než tasit kordy ve třech. V bitvě s pop music to na první poslech s novou deskou III zvládají na jedničku, po boji ale přichází taky znatelná únava.

Take That, aktuálně už jen tříčlenná kapela, na sebe nedávno upozornila ve velkém stylu. Písnička These Days společně s hravým klipem ukázala, že se chce držet úspěšného comebackového recepisu desky Progess (recenze: Hoši, kterým stárnutí nejvíc sluší) a že to svede i bez Robbieho Williamse (jenž se věnoval nahrávání tajné sólovky (zpráva) i otcovským povinnostem). Take That leckoho zmíněným singlem navnadili, ještě před vydáním album pokořilo rekord a stalo se historicky nejvíc předobjednávanou nahrávkou britského Amazonu. 

Poslechněte si nové Take That v Youradiu

Veselé melodie album III neopustily, přestože se několik skladeb (If You Want It, Lovelife) dá popsat jako dětské zpívánky, díl Poznejme základy melodiky. Jejich jednoduchost může fanouška až urazit, je ale pravda, že takových momentů není na desce moc.

A pokud nebudete mít problém s tímhle, nebude vám ani zatěžko připojit se ke sborovému popěvku v Portrait nebo odpustit podobnost I Like It a Kidz z předchozí desky. Gary Barlow, Howard Donald a Mark Owen jsou jako dobře promazaný stroj, který tuší, jak se v showbusinessu pohybovat bez nehod, a tak se drží osvědčeného mainstreamu, který ale v jejich podání vůbec nezní blbě. III se narodila hlavně proto, aby bavila, což se pár prvních poslechů skvěle daří. 

Životnost dvanácti tracků ale není dlouhá, po určité době začíná materiál působit přežvýkaně. Jako kdyby byla trojice až moc unavená vymýšlet cokoliv nového. O to víc dávají smysl slova Garyho Barlowa, že novinka zní jako kombinace veškeré tvorby Take That za posledních osm let. Pokud vám to nevadí a chcete si jen zpříjemnit zimní depresi slušným popem, sedmá studiovka slavného boy bandu svou práci udělá.

Take That – III
Vydavatelství: Universal Music
Seznam skladeb: These Days, Let In the Sun, If You Want It, Lovelife, Porttrait, Higher than Higher, I Like It, Give You My Love,  Freeze, Into the Wild, Flaws, Get Ready for It

Témata: