Tři sestry oslaví narozeniny festivalem v Braníku

Redakce

Skupina Tři sestry bude i letos slavit narozeniny, tentokrát s číslem 29. Nově se ale koncertní open air party neuskuteční v areálu koupaliště Džbán ve Vokovicích, ale v A-parku ledárny Braník. Tři sestry a řada spřátelených kapel tam zahrají v pátek a v sobotu 16. a 17. května 2014.

Poslechněte si Tři sestry v Youradiu

„Braník byl pro Tři sestry magickou čtvrtí starých domků, honosných vil, činžáků i občasného betonového monstra, která byla doslova prošpikována sítí obskurních restaurací, kde seděl nejen Nikotin a Sahula, ale i Jiří Pavel, David Vávra, Milan Šteindler a samozřejmě král Braníka Vlastík Zavřel. Tak jako věkem starší intelektuálská partička z prominentní Prahy 6 měla svůj Houtyš a Hanspaulku, my našli svůj domov ve vskutku lidovém Braníku," vysvětluje zpěvák sester Lou Fanánek Hagen, proč se skupina vrací "domů".

Samotný koncert oslavencůbude probíhat přes dvě hodiny a během něho se můžete těšit na dětský pěvecký sbor, nový videoklip k songu Kalhotky ze Lhotky, ohnivou show, spoustu staronových písní, hostů a kamarádů z jiných souborů, kteří si přijdou společně se skupinou Tři sestry zahrát a zazpívat.

Na letošní oslavě zahrají tito gratulanti: Horkýže Slíže, Zóna A, Visací Zámek, Plexis, E!E, SPS,Synové výčepu, Doctor P.P., Apple Juice, Lety Mimo, Dilemma in Cinema, Požár Mlýna, MZH, De Bill Heads, The Radicals, V.T.Marvin či Resume.

Permanentka na festival stojí 460 korun. (sli)