Troška natáčí Strašidla: Víme, o čem to bude!

Redakce

Přípravy na natáčení nového filmu Zdeňka Trošky s názvem Strašidla jsou v plném proudu. Režisér má vybrané lokace i obsazené všechny role této rodinné komedie. Natáčení začne 23. září, na plátně se objeví například Tereza Kostková, Carmen Mayerová, Jiří Dvořák, Vladimír Polívka a Tereza Bebarová.

„Film je o rodině strašidel, která žije v polorozpadlé vile na kraji města a je trnem v oku sousedům i ‚úřednímu šimlovi‘. Jednoho dne dojde zástupcům místního úřadu trpělivost a vyšlou úředníka, aby nájemníky vystěhoval. Tak zní ortel vynesený nad rodinou hejkala Huga. Ta se skládá z manželky a čarodějnice Patricie, čarodějky tety Žofie, vodníka Bubly a víly Jitřenky. Občas za Patricií přiletí na návštěvu její první láska upír Ignác z Temešváru,“ uvedla producentka k příběhu Dana Voláková.

Vyklizení domu však chtějí strašidla za každou cenu zabránit. Na celou rodinu čekají nástrahy neznámého světa smrtelníků. „Náš film přichází s fiktivním světem, jeho vlastní mytologií a zákonitostmi. Nápad vytvořit příběh z prostředí kouzel a nadpřirozených bytostí je výzvou zkombinovat realitu s nadreálnem, to je svět lidí se světem nadpřirozena,“ dodala Voláková. Rodinná komedie Strašidla má podle ní ambice vrátit se žánrově do světa fantazie i ke klasickým trikovým technologiím, jakými byly natočeny takové snímky typu Arabely, Dívky na koštěti či Jak utopit doktora Mráčka.

Kostýmní výtvarnice Lucie Ulíková a umělecká maskérka Nevena Thielová v současné době dokončují kostýmy a masky všech strašidel. Námět filmu Strašidla napsal Jiří Kos, scénář Zdeněk Troška s Markem Kališem. Za kamerou bude Martin Duba, filmovou hudbu složí Miloš Krkoška.

Film se bude natáčet v interiérech i exteriérech Středočeského kraje, konkrétně v Lítni, Řevnicích, na zámku Líšno, v lázních Toušeň a v Praze. V dalších rolích se objeví Sára Sandeva, Petr Nárožný, Václav Postránecký, Matěj Hádek, Anna Polívková, Karel Dobrý, Martin Pechlát, Petr Čtvrtníček, Aleš Háma a Jitka Sedláčková. Společnost Falcon má Strašidla uvést do kin 18. srpna příštího roku.

Zatím poslední Troškův snímek Babovřesky 3 měl premiéru letos v lednu. První část této lidové komedie přilákala v roce 2013 do kin 652 458 diváků, kteří v pokladnách nechali 86 milionů korun. Pokračování mělo premiéru o rok později, návštěvnost činila čtvrt milionu lidí.