Ťuky ťuk nebo mávnutí. Gadget Knocki ovládá vaši domácnost

Redakce

Hitem je na serveru komunitního financování Kickstater gadget Knocki. Jeho vtip spočívá v tom, že každou plochu promění na dálkové ovládání vašich dalších přístrojů.

Co to znamená? Knocki dokáže ovládat jiná zařízení jako vaší televizi, hi-fi, světla, mobil atd. Rozpozná až 10 gest jako poklepání na zvolenou plochu nebo mávnutí. Z vaší domácnosti se tak doslova lusknutím prstu stane chytrá domácnost, a to bez jediné stavební úpravy na zadrátování.

Například poklepáním na zeď ztlumíte světla, dvěma dotyky spustíte topení a třemi dotyky zase spustíte hudební playlist na svém telefonu. Mávnutím zapnete televizi a když na vás někdo zvoní, pošlete mu dvěma mávnutími smsku, ať laskavě neruší. Prostě máte smart domácnost za pár šupů investice.

Gadget je kvůli jednoduchosti zvlášť vhodný pro děti, seniory a osoby se zdravotním postižením. V rychle nastupujícím internetu věcí tak může mít poměrně přední místo na výsluní podobných zařízení, která jsou přehlednější než aplikace v chytrých telefonech.

Tvůrci uvádějí, že patentovaná technologie dokáže rozlišit náhodné zvuky prostředí od zamýšleného ovládání a předejít tak nechtěným spouštěním spotřebičů a dalších gadgetů. Princip měření není založen na poslouchání zvuků, nýbrž na vyhodnocování senzorů zrychlení uvnitř zařízení. Takže jde o zaznamenání vibrací.

Knocki je na Kickstarteru velmi úspěšný. Z požadovaných 35 000 dolarů vybral projekt milion. Pokud nemáte chytrý telefon, nevadí to. Systém je připojitelný k místní wifině a spolupracuje s dnes běžnými elektronickými i smart zařízeními. Má výdrž, prý na jedny baterie AAA funguje víc než rok. Je to dáno tím, že sensory aktivují přenos ovládání přes wifi jen v případě, že zachytí rozpoznatelné předprogramované vibrace. Krabička tak není plně zapojena celý čas a spotřebuje jen udržovací energii. Cena v maloobchodní síti bude kolem 3000 Kč. Na Kickstarteru o dvanáct stovek míň. K mání bude chytrý gadget na konci roku 2016 v eshopech a příští rok v kamenných obchodech.

Chcete mít stylový telefon? Pořiďte mu tento kryt!

10 gadgetů pro kočky, které ta vaše musí mít

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit