Tvrdý rock´n´roll i rap. Ivan Kral vydává po dvanácti letech desku Always

Redakce

Skladatel, kytarista, zpěvák a producent Ivan Kral vydává po dvanácti letech od poslední sólové nahrávky Photoalbum nové studiové album. Jmenovat se bude Always a vyjde 19. září. Kolekci dvanácti písní složil s jednou výjimkou sám Král a otextovala ji jeho životní partnerka a manažerka Cindy Hudson. Album vznikalo v Detroitu a Kral si ho nahrál téměř sám, hostuje na něm pouze bubeník a saxofonista. 

Poslechněte si Ivana Krale v Youradiu

„Deska už je hotová. Písničky jsou v angličtině, protože nebyl čas na to, aby mi někdo napsal české texty. Na albu bude tvrdý rokenrol, žádný popík, ale i melancholické věci, samozřejmě o lásce, jeden nářez natočený živě i cosi jako rap. Mě jeden styl hudby nebere,“ řekl Kral, který několik nových písní už otestoval na svých vystoupeních na festivalu Benátská! ve Vesci u Liberce a v pražské Malostranské besedě. Celý nový repertoár představí Kral na podzimních koncertech v Praze, Brně a případně dalších městech. 

Kral je hudební producent Desky dvacetiletí, kterou se v roce 2011 při vyhlašování hudebních cen Anděl stala nahrávka skupiny Lucie Černý kočky mokrý žáby. V USA žije již od roku 1966, kdy následoval své rodiče pracující ve službách OSN. V 90. letech se začal vracet do rodných Čech. Vydal zde pět sólových alb a dvojalbum Best Of. Produkoval alba tuzemských interpretů, mezi něž vedle kapely Lucie patří například Aneta Langerová, Garáž nebo Mňága a Žďorp. (red)