Tvůrci Fantastických zvířat oznámili, kdo bude hrát mladého Brumbála. Je to tento slavný fešák

Redakce

Tvůrci druhého dílu Fantastických zvířat a kde je najít odhalili, kdo bude hrát mladou verzi Albuse Brumbála - volba padla na božského fešáka Juda Lawa.

O jeho hereckých schopnostech není pochyb, svou poslední rolí v seriálu Mladý papež, kde ztvárnil kontroverzní hlavní postavu, ale Jude Law definitivně potvrdil, že na to prostě pořád má (a také že je další v řadě herců, u kterých nikdo nechápe, proč ještě nemají Oscara).

Jak se zvládne adaptovat do světa kouzel, to zjistíme už v roce 2018. Tvůrci druhého dílu filmu Fantastická zvířata a kde je najít totiž prohlásili, že právě Law ztvární mladou verzi Albuse Brumbála. Vystřídá tak Richarda Harrise a Michaela Gambona, kteří své tváře této postavě propůjčovali doposud.

I když mají film o životě lovce magických tvorů Mloka Scamandera s Harrym Potterem společnou pouze čarodějnou realitu, ve které se odehrávají, postava moudrého ředitele Bradavic tu nesmí chybět. Hlavním záporákem je totiž Gellert Grindelwald (Johnny Depp), který, jak potterofilové dobře vědí, byl v telecích letech s Brumbálem velký kamarád. Pak se ale rozhádali a svedli spolu zásadní bitvu, která Grindelwalda stála svobodu a Brumbála vynesla do pozice „nejmocnějšího čaroděje, co kdy žil“.

Zda se ve filmu dozvíme víc o jejich vztahu nebo uvidíme přímo zmiňovaný souboj, to můžeme jen napjatě hádat. A vzhledem k tomu, že J. K. Rowling v roce 2007 potvrdila, že Brumbál byl gay a mezi ním a Grindelwaldem tedy dost možná byl nějaký ten románek, se máme vážně na co těšit.

Zajímavosti o filmech o Harry Potterovi: Jaké je tajemství Hermionina patrona?

Tohle že je idol dívek? Daniel Radcliffe vypadá jako bezdomovec!