Twilight pandemie


Prakticky většina teenagerů slepě zbožňuje ságu Twilight. Ale co je na tom tak úžasného, že kvůli tomu šílí takové masy puberťáků?         &nb ...

Prakticky většina teenagerů slepě zbožňuje ságu Twilight. Ale co je na tom tak úžasného, že kvůli tomu šílí takové masy puberťáků?                                           

Ještě bych pochopila oblíbenost čtení těchto knih. Některé pasáže opravdu můžou být poutavé, i když celá sága se zabývá jedním románkem. Třeba si čtenáři najdou něco vzrušujícího na oslnivě krásných (pouze v knihách, teď nemám na mysli filmové herce) upírech, kteří se na sluníčku třpytí a strašně trpí, neboť se zřekli pití lidské krve. Podle mého je to urážka opravdových upírů. Autorka měla tato záhadná stvoření pojmenovat nějak jinak. Člověk v tom má pak guláš, když celý život čte a vídá ve filmech upíry, kteří se na slunci rozpadají v prach a najednou se objevují tito třpytivý krasavci. Je to na mě až příliš moc velká slaďárna, ale přesto chápu ty, kterým se tato četba líbí. Přeci jenom je celá kniha psaná pocity hlavní hrdinky, takže mají čtenáři zlehčeno vcítit se do děje.

Ovšem ve filmu se pocity a myšlenky takto lehce vyjádřit nedají, a tak vznikne to, co vzniklo. Skoro nic se tam neděje, všechny díly jsou si velice podobné, prakticky se pořád dokola omílá jedna a ta samá věc. To všechno by se dalo ještě přetrpět, ale když do hlavní mužské role obsadí někoho, kdo neumí hrát…. Tak to už se opravdu nedá. Pattinson ve filmu střídá akorát dva výrazy – jeden úchylnej a druhý jakoby potřeboval nutně na záchod.

Možná, že kdyby se místo něj objevil někdo schopnější, bylo by to celé o něčem jiném.

Témata: