Twilight sága opět v kinech a opět láme rekordy


Již je tu! Dlouho očekávaný! A neodolatelný pro všechny fanoušky ságy Twilight!

Třetí díl s názvem Zatmění už vstoupil do kin a diváci šílí, sály kin jsou vyprodány. Není se čemu divit, zvláště po předchozím úspěchu prvního (Stmívání) a druhého (Nový měsíc) dílu. Očekávaný zisk má být prý obrovský, snad by se měl rovnat součtu zisků obouch předchozích dílů. Avšak kdo přečetl alespoň jednu knihu od Stephenie Meyer, jejíž knihy byly a jsou předlohu filmů, ten se vůbec ničemu nediví. Neboť dobře ví, jak děj tohoto příběhu o dívce jménem Bella a o upírovi jménem Edward jejichž milostný příběh se komplikuje nejen díky mladému vlkodlakovi Jacobovi dokáže strhnout a nepustit. A důkazem je i to, jaké prodejnosti se knihy od Stephenie těší. Ovšem i film se svým hereckým obsazením musel přitáhnout pozornost snad každého, neboť Kirsten Stewrt, Robert Patison, Taylor Lautner a další skvělí herci museli upoutat.

Již příští rok by se na plátna kin měl dostat i čtvrtý díl Twilight ságy. Tento díl nese název Rozbřesk. V knižní podobě je děj rozdělen na tři části – tři knihy. První a třetí část vypráví Bella, zatímco druhou vypráví Jacob. Ovšem film by měl být rozdělen pouze na dvě části. Někteří fanoušci si myslí, že toto rozhodnutí je špatné a film by měl mít pouze jednu část. Objevují se názory, že film bude mít dva díly jen kvůli tomu, aby vydělal dvakrát tolik peněz. Ale autoři filmů se brání a tvrdí, že pouze chtějí mít ve filmu více podrobností a že kdyby měl mít film pouze jeden díl musel by být děj velmi osekaný, což by se jistě divákům vůbec nelíbilo. Osobně si myslím, že pravda leží někde mezi, ale kdo ví.

Jak již bylo zmíněno knihy Stehenie Meyer jsou trhákem několik let a davové šílenství, jaké vzniklo se může rovnat i s Harym Potterem. Upíří sága otevřela dveře do nového světa plného upírů a vlkodlaků, který se líbí nejen čtenářům knih, ale i filmovým divákům.

V minulém roce v anketě Kniha mého srdce se první díl této ságy (Stmívání) stal čtvrtou nejoblíbenější knihou a čtvrtý díl (Rozbřesk) se dostal to 100 nejoblíbenějších, což je nezpochybnitelně obrovský úspěch. Román Stmívání dále zvítězil v kategorii Nejprodávanější beletristická kniha pro děti a mládež za rok 2009 při vyhlašování knižních cen Český bestseller za uplynulý rok 2009.

Také se na světlo světa dostala zpráva o dalším pokračování upírské ságy po názvem Půlnoční slunce. Děj této knihy by měl být  stejný jako v knize Stmívání, ale měl by být napsán z pohledu Edwarda. Ovšem Stephenie se nechala slyšet, že zatím dokončení této knihy neplánuje, protože jistý nejmenovaný člověk, kterému Stephenie svěřila prvních několik kapitol tohoto rukopisu, je zveřejnil na internetu. Toto jednání ji velmi pobouřilo a tvrdí, že ztratila chuť pokračovat. Čehož její fanouškové velmi litují a doufají ve změnu jejího rozhodnutí. 

Témata: