TWILIGHT SAGA – ZATMĚNÍ


30.6. 2010 o půlnoci jsem v plzeňském CineStar navštívila třetí , a podle mě nejlepší, díl ságy Stmívání : ZATMĚNÍ. Proč píšu nej ...

 

30.6. 2010 o půlnoci jsem v plzeňském CineStar navštívila třetí , a podle mě nejlepší, díl ságy Stmívání : ZATMĚNÍ.

Proč píšu nejlepší?? Protože si myslím , že v prvním dílu šlo jen o seznámení s hlavní hrdinkou Bellou Swanovou a rodinou Cullenových. Odehrála se první bitva mezi upíry a Bella se vystavila prvnímu nebezpečí.

V pokračování s názvém Nový Měsíc nás příběh většinu filmu držel v domnění , že se Bella zamiluje do Jacoba , ze kterého se později stal vlkodlak. Jelikož ji Edward opustil a ona ho vídá ve chvílich kdy je sama v nebezpečí. Začne dělat věci při kterých jí jde o život, až jednoho dne skočí z útesu, ale Jakob ji zachrání. Po zbytek filmu šlo jen o honičku mezi Bellou a Edwardem.

Ale teď už k samotnémuatmě Zatmění. Od filmu jsem už od začátku očekávala, že bude velmi dobrý a moc jsem se do kina těšila.

Film začal pohledem na noční ulice Seattlu a na studenta který se vrací domů. Jenže najednou po něm skočí upír a zakousne ho. Jelikož jsme neviděli který upír to byl mohli jsme si myslet že za vším co se ve filmu bude dít stoji Volturiovy. Až později se dozvíme že to byla Victoria , která se jde pomstít za to že jí Edward zabil milovaného Jamese. (pomstít se chce tím , že jde zabít Bellu)

Mezi nejvtipnější scény patří například scéna při které Bella svému otci vysvětluje že je panna. Další humorný okamžik se odehrává ve stanu v horách: Bella leží ve spacáku a třese se zimou a Edward se ji pokouší zahřát , což moc dobře nejde když je chladnokrevný upír. V tom přijde do stanu Jacob , který hlídá venku v podobě vlkodlaka a řekne že Bellu zahřeje. Edwardovi se tohle moc nelíbí ale nakonec povolí. A okamžik , který asi taky dost pobaví : Bella dá Jacobovi facku , když se jí pokusil políbit , a zlomí si ruku. 😀

Naopak scéna při které jsem brečela je ta kdy Jacob leží v posteli , poté co mu doktor Cullen narovnával kosti , a Bella mu přijde říct , že k němu nic necítí. Je to celkem krutý , když se s ním předtím v horách , před Edwardem, líbala.

Myslím že mezi klíčové okamžiky filmu patří kdyz se dozvídáme jak se z Rosalie a Jaspera stali upíři. A když se u Jacoba doma na schůzce vlkodlaků vypráví příběh o upírech. (později se stejne zachová Bella).

Film skončil přesně tak jak jsem nechtěla.:D:D : Bitva ve které se utkala armáda Victoriiných novorozených upírů (studentů ze Seattlu) , s Cullenovými , kteří se spojili s vlkodlaky skončila vyvražděním novorozených upírů a nasledně i samotné Victorie. Edward požádal Bellu o ruku , ta souhlasila (s podmínkou že ji změní v upírku). A Jacob měl zlomené nejen kosti.

Když film celkově ohodnotím tak je velice zdařený a opravdu nejlepší ze ságy Stmívání.