Ty Plíce máte zatraceně Daleko, až v Holandsku. Pošlete si pro ně Brüna

Hana-Slivova

Vítejte v Kostce! Po dovolené v Řecku, tedy v Hřensku, jak se správně opravil minulý týden tady v Kostce editor Milan, se opět hlásím s naší týdenní nabídkou. Prázdniny se sice přehouply do druhé poloviny, ale na to Koule ohledy nebere. A nachystala pro vás další várku zcela letního i celosezónního čtení.

Florence WelschPředevším tu máme články našeho letního holandského dopisovatele Matouše Hutníka. Ten se rozhodl, že vás provede (ne)známými amsterodamskými kluby a přiblíží vám, kdo ze známých zpěváků či DJů se tam kdy přiopil, případně kdo označil tamní večery za nejlepší v kariéře (že by samotní Rolling Stones?)

Koule nezapomněla ani na aktuální koncerty. Poreferujeme o pražském vystoupení Junior Boys v Roxy. Dáme vám také vědět, jaké to je, když hraje dospělá (a už legenda) bluegrassová Druhá tráva. Z narozeninového koncertu v Divadle Na zábradlí poreferuje bluesman Milan Janeček.

Zajímavé desky nevydávají jen Eva a Vašek (vtip), ale i ruskoamerická vypravěčka a tak toršku kabaretiérka Regina Spektor nebo anglická diva, která si říká Florence Welsch aka Florence And The Machine. Když neměla Regina zrovna doma klavír, trénovala hru o parapet, a Florence, momentálně dvojka britské hitparády po Michaelu Jacksonovi,  zase podle svých slov píše nejlepší písničky v opilosti nebo kocovině. Jejich desky pojmenované lakonicky Far (Daleko) a Lungs (Plíce) dostaly v prestižním hudebním časopise Mojo tři, respektivě čtyři hvězdičky z pěti. Obě nahrávky jsou minimálně hodně zajímavé a v dnešním světě elektropopu netradiční, protože hravé a naléhavé. Jak se ale budou líbit koulařským recenzentům Honzovi Šestákovi a Janě Moravcové?
To si přečtěte v úterý a ve středu 4. a 5. sprna.    

Poslechněte si novou Reginu Spektor

http://www.youtube.com/watch?v=hhH7I-nkcKE

A pak je tady Ali G. Nebo vlastně Borat. Brüno. Ano, Brüno.
Na Kouli
jsme už psali o tom, jaké legrácky doprovázely natáčení horké novinky se Sachou Baronem Cohenem v hlavní roli. Jestli to za to stálo, případně jestli náhodou už není Cohen tak trošku vyždímaný od všech vtipů, to se dozvíte od Štefana Titky ve čtvrtek 6. srpna.

Čtěte Kouli, poslouchejte Musiline – a v srpnu vám nic zásadního ze světa hudby neuteče.
hanas@koule.cz