Týden na Kouli: Harry Potter (2x), Moby (hudba k odpočinku) či Anastacia (hudba k tanci)

Hana-Slivova

Vítejte v Kostce! I na Kouli čas běží a věci/články se mění (jak jste si ostatně určitě stačili všimnout :-). Do kin se blíží šestý díl Harryho Pottera - Harry Potter a Princ dvojí krve, a protože jsme na poslední chvíli dostali svolení k přípravě speciálu, neváhali jsme a dali čarodějnickém učni přednost před minulý týden anoncovanou ženou v (nejlepších) letech, zpěvačkou Madonnou. Týden ve znamení H.P. pak doplní například Moby, Anastacia, B.B.King nebo Libor Bouček.

Do kin přichází šestý díl potterovské série. Kolik procent dostane od našeho recenzenta Štefana Titky Harry Potter a Princ dvojí krve? To se dozvíte už dneska, tedy v úterý. S posunutou novinářskou projekcí (vzhledem k tomu, že v čase té původní se všichni filmoví novináři procházeli v Karlových Varech, bylo přidání druhého termínu  velmi rozumným tahem) jsme se zároveň rozhodli, že pro čtenáře Koule přichystáme malý Potterovský předkrm. Požehnání od distributora filmu jsme sice dostali na poslední chvíli, nicméně výsledek našich příprav můžete od včerejška ochutnat ve speciálu Harry Potter a Princ dvojí krve.
Příznivcům Madonny se omlouváme a zveme je na příští týden. Od pondělka bude na Kouli.cz velmi podrobný speciál o ní.

MobyCelý týden až do pátku bude na Kouli běžet seriál o hudbě v letních destinacích. Předevčírem jste si mohli poslechnout chorvatský hiphop, včera jsme lákali na egyptský pop a teď je řada na populárním Řecku. Články kolegy Martina Černého doporučuji, garantuji vám, že na tyhle tracky na you tube jen tak nenarazíte.

Na své si přijdou i fandové sympatického vegana Mobyho. Na 02 Sázavafest dorazí už za 14 dní, a my vám představíme jeho aktuální desku Wait for Me. Je specifická tím, že se u ní dobře odpočívá, recenzentce Janě Moravcové tak dalo její hodnocení zabrat. Výsledek můžete posoudit na Kouli ve středu.

Ve čtvrtek přineseme report z koncertu vynikajícího bluseového kytaristy a zpěváka B.B. Kinga. Na podzim oslaví 84. narozeniny, tohle turné je, jak sám prohlašuje, jeho poslední. Jak mu to před pražským publikem půjde, posoudí Štefan Titka. Luboš Procházka zase pro Koulaře zjistil, co baví poslouchat populárního moderátora Libora Boučka. Podělí se o to s námi také ve čtvrtek.

Pátek bude patřt sympatické Anastacie. V mladém věku překonala rakovinu prsu a skvěle zpívá dál. V Praze je podruhé a její jistojistě dynamickou show vám přiblíží Milan Janeček. Ostatně, kdo by chtěl na Anastaciu vyrazit také, má ještě možnost soutěžit s námi o dva volňásky.

Na sobotu doporučuji recenzi nové desky Daniela Merriweathera. V redekci jsme byli tímhlě mladým chlápkem mile překvapeni. Daniel sice vypadá jako další z řady ukňouraných a sladkých hošíků, debutové CD Love and War je ale docela barevné. Co na to redaktorka Jana Moravcová?

Víkend bude také, už tradičně, ve stylu reportů z festivalů. Na řadě je slovenská Bažant Pohoda nebo reggae Mighty Sounds v jiřních Čechách. Takže – buďte s námi.

Témata: