Týden v Kouli: Nový školní rok slavíme na Macy Gray a s federální SuperStar

Hana-Slivova

Vítejte v Kostce! Tramvaje a metro jsou už zase plné dětí a studentů, což znamená nejen to, že už si v dopravních prostředcích skoro nesednete, ale hlavně začátek nového školního roku. A jako by toho nebylo málo, 6. září začíná první ročník Česko Slovenské SuperStar. Letos se podle poroty urodilo mnohem víc talentů. Je to jasné, vždyť vybírat z 15 milionů obyvatel obou zemí dohromady je víc, než vybírat z 10 milionů Čechů nebo 5 milionů Slováků :-) Jak celá tahle legrace dopadne a kdo bude novou federální hvězdičkou, to se dozvíme až kolem Vánoc. Ale…

Koule rozhodně nehodlá zahálet a každý televizní přenos (jejich rozpis najdete tady) pro vás svižně a vtipně okomentuje. Začínáme v pondělí ráno, těšte se na report Luboše Procházky.

I v neděli ale na Kouli najdete lahůdku. Štefan Titka se tak těšil na sobotní koncert Macy Gray, až jsme na něj vyslali právě jeho. V jakém světle se nakonec jeho oblíbenkyně předvede, to se dočtete hned v neděli ráno.

Na příští týden máme v plánu také recenzi nové desky hvězdiček letošního Rock For People Arctic Monkeys. Kolem jejich novinky je pěkný Humbug a podle prvních zpráv recenzentky Jany Moravcové je to Humbug oprávněný. Uvidíme v pondělí.

Jana se vydá i na zahajovací koncert turné Lucie Bílé. Jestli bude nějaký humbuk i kolem ní, to se dozvíme v úterý 8.9.

Že v pražském Lucerna Music Baru křtí svůj klip mladí Fake Tapes, na tom není nic zvláštního. Ovšem pozor, v tomhle klubu v centru města se o den později objeví (a svou novou desku pokřtí) i tancovačkou Brutus. Poprvé v životě se na něj půjde podívat rocker Jirka Vaněk. Jeho report o tom, jaké to bylo, si přečtete 10. září.

Taky se vám stalo, že jste si na YouTube chtěli pustit nějaký klip, který tam ještě nedávno byl, ale teď už tam není? YouTube ale není jediný server, kam můžete za muzikou a za obrázky chodití. Víc o tom ví Honza Šesták – a vy si o tom přečtete v sobotu 12. září.

Hezký týden s Koulí!
hanas@koule.cz

Poslechněte si Macy Gray