TýTý 2010: Michal David porazil Karla Gotta

Redakce

Anketa televizní popularity TýTý letos zažila jedno velké překvapení. Karla Gotta (71), který celých 19 let vyhrával kategorii zpěvák, porazil ve 20. ročníku ankety Michal David (50). Bulvární média ihned začala spekulovat, jestli nebylo TýTý zmanipulované. Gott totiž skončil až třetí, na druhém místě byl Vojta Dyk z kapely Nightwork.

Když Marie Rottrová vyhlásila zpěváka roku, Vinohradské divadlo i televizní diváci zůstali v šoku. A stejně tak i oceněný Michal David. "Já jsem to skutečně nečekal. Čekal jsem, že to bude buď Karel, nebo Vojta Dyk. Ale je pravda, že je za mnou spousta práce z minulého roku i z letoška. Vyprodaný narozeninový koncert v O2 areně, teď vyjel Kat Mydlář, pořád se o mně mluví," řekl Kouli ke svému ocenění – zlatému zrcátku z dílny Kurta Gebauera – David.

Poslechněte si rozhovor s Michalem Davidem

"Řekl jsem Karlovi: Promiň!"
Karel Gott na generálce TýTý.Když šel Michal na pódium pro cenu kolem Karla Gotta, oba se přátelsky objali. "Řekl jsem mu: Promiň! Doufám, že se na mě nebude zlobit," prozradil diskotékový král. "Já se přeci vůbec nezlobím. Michal teď sám pozná, jaký je to závazek vůči fanouškům," řekl Kouli Gott, který založil "klub poražených" a místo oficiální párty odešel s Petrem Kolářem a dalšími umělci do divadelní kavárny.

Odpoledne před přímým přenosem se Gott zúčastnil generálky na TýTý, na které si s moderátorem Karlem Šípem zkoušel případnou děkovnou řeč. Svým kolegům se už odpoledne svěřil, že to letos nemusí vyjít.

Opět vyhrála Lucie Vondráčková
Stejně jako loni poslali televizní diváci nejvíce hlasů zpěvačce Lucii Vondráčkové. Cenu za ni převzal otec Jiří. "Lucka je v Kanadě, kde míchá písničku do nového filmu Labyrint, a proto nemohla přijít. Ale psala mi SMS zprávu, že se dívala a že to bylo hezký," prozradil Kouli Vondráček.

Zpěvák roku

1. Michal David 2. Vojtěch Dyk 3. Karel Gott 4. Petr Kolář  5. Martin Chodúr

Zpěvačka roku

1. Lucie Vondráčková 2. Lucie Bílá 3. Ewa Farna 4. Aneta Langerová 5. Iveta Bartošová