U Prahy vzniklo obrovské studio, kmotry jsou Koller a Jandová

Redakce

David Koller a Marta Jandová se strali kmotry nového multifunkčního prostoru, který muzikantům a producentům nabídne komplexní služby v oblasti zvuku, videa i osvětlení.

3000 metrů čtverečních velká hala v Psárech u Prahy umožní natáčení pořadů, pořádání společenských akcí nebo zkoušky celého hudebního turné kapel. V areálu bude také půjčovnu veškeré audiovizuální a pódiové techniky a zázemí šaten, maskérny i catering.

Výstavba haly, v níž nyní zkouší David Koller na turné s Agon Orchestra, které mediálně podporuje Koule.cz,  stála asi sto milionů korun. 

„Jsme jediní v republice a druzí v Evropě, kdo nabízí takto komplexní služby. V hale si vyzkoušíte celou show včetně všech myslitelných dekorací. Speciální konstrukce střechy budovy umožňuje zavěšení až 15 tun techniky. Můžete si tu také úplně všechno vypůjčit. Potom scénu naložíte do kamionu a rovnou vyrazíte na turné,“ řekl spolumajitel společnosti T Servis Jan Erle.

Jeho firma se v minulosti podílela na vystoupení R.E.M., Depeche Mode či Davida Bowieho nebo na realizaci akcí typu Česko Slovenská Super Star. (sli)