U soudu s doktorem Jacksona ukázali foto mrtvého zpěváka

Redakce

Zahajovacími řečmi obžaloby a obhajoby začal proces s lékařem zesnulého zpěváka Michaela Jacksona Conradem Murraym. Ten je obviněný z neúmyslného zabití krále popu. Murray se činu podle vyšetřovatelů dopustil, když Jacksonovi podal 25. června 2009 smrtelnou dávku anestetika propofol. Hrozí mu za to až čtyři roky vězení. Doktor se ale necítí vinen. Zdůraznil, že Jackson si lék sám vyžádal jako prostředek na spaní.

Na počátku slyšení ukázali Murrayovi žalobci fotografii mrtvého zpěváka ležícího na nemocničním lůžku. Obhajoba se teď bude snažit u soudu přesvědčit, že si zpěvák za svou smrt mohl sám a nebylo mu pomoci, přestože se o to Murray snažil.

"Zemřel tak rychle, že ani neměl čas zavřít oči," řekl Murrayho obhájce. Obžaloba ale uvedla, že Murrayho činy, zanedbání a nekompetentní kroky přímo vedly k Jacksonově smrti. "Michael Jackson doslova vložil svůj život do jeho rukou. Tato nemístná důvěra jej stála život," řekl hlavní žalobce ve více než hodinového proslovu. Lékař podle něj objednával další a další dodávky propofolu, i když věděl, že fyzický a psychický stav jeho pacienta není dobrý. (lbp)