U2 nebudou hrát na Glastonbury, Bonova záda to nedovolí

Redakce

Měl to být velký koncert na velkém festivalu. Britský populární festival v Glastonbury slaví letos čtyřicátiny a jeho organizátoři se radovali, že na narozeninovém „vydání“ poprvé uvítá irskou kapelu U2. Všechno je ale jinak. U2 na Glastonbury nakonec 25. června vůbec nevystoupí, nedovolí to totiž Bonova nedávno operovaná záda. Kromě koncertu v Anglii U2 ruší i 16 amerických vystoupení. Zrušena jsou zatím všechny show až do 19. července (koncert v New Jersey).
„Strašně mě to mrzí. Fakt jsme tam chtěli hrát, dokonce jsme pro festival napsali speciální písničku,“ řekl Bono na adresu Glastonbury. Hlavní organizátor festivalu Michael Eavis dodal: „Z telefonátu z U2 bylo zřejmé, jak moc jsou zklamaní. Opravdu se na ten koncert těšili, stejně jako my jsme se těšili na ně. Kdo by U2 mohl nahradit? To teď opravdu nevím. Místo toho posíláme Bonovi sílu a přání brzkého uzdravení.“
Frontman U2 Bono podstoupil operaci 21. května poté, co se v Mnichově zranil při zkoušení na americkou část pokračování turné 360 °.