U2: Nová deska by mohla vyjít v dubnu

Redakce

Nové album kapely U2 by mělo podle mnagazínu Billboard vyjít v dubnu 2014, skupina  by také měla zahrát na únorovém Super Bowlu. Management kapely teď prý zkouší najít sponzory, kteří by zaplatili velkou promo show alba právě během poločasu finálového zápasu v americkém fotbalu. Super Bowl se bude konat 2. února 2014.

Poslechněte si U2 v Youradiu

Zatím poslední desku vydali U2 v roce 2009, jmenovala se No Line On the Horizon. O novince mluvil naposledy baskytarista Adam Clayton v rozhlasovém pořadu.

U2 byli letos spatřeni v newyorském studiu se zpěvákem Coldplay Chrisem Martinem, spekuluje se proto, že bude na novém albu hostovat. O mix se má postarat Danger Mouse.

Frontman U2 Bono promluvil o vlivu zesnulého Lou Reeda na jeho tvorbu: "Byl tak přemýšlivý a disciplinovaný. Než dostal znovu tu zpropadenou žloutenku, kterou chytil ještě v době, kdy bral drogy, byl díky tai-či ve skvělé formě. To díky němu jsem to své hudby dostal klid." O novém albu své kapely se však nezmínil.

U2 nedávno vydali první písničku po třech letech. Jmenuje se Ordinary Love a bude součástí životopisného snímku o Nelsonu Mandelovi Mandela: Long Walk to Freedom. (sli)