Udělejte si dobře: Co se děje s naším tělem při masturbaci a proč je pro nás prospěšná?

Redakce

Děláme to všichni (a dokonce to dělá i jeden druh opic). Masturbace je prostě radost! Jak říká Woody Allen, je to sex s někým, koho opravdu milujete, a rozhodně vám to nemůže uškodit. Co se při sebeukájení vlastně děje s naším tělem?

Orgasmus je fajn věc a kdo vám ho spíš přivodí, než vy sami? Dosáhnout vyvrcholení, to ale není jen několik vteřin potěšení. Vědci totiž nedávno konečně prozkoumali, jak přesně to působí na náš mozek.

Vědec Barry Komisaruk zkoumal desítky lidí a přišel na jednu věc; zejména u žen platí, že se během orgasmu zvyšuje aktivita jejich předního mozkového laloku. V tom je podle výzkumníků zabudování například naše vůle k životu a také skrze něj jdou všechna naše rozhodnutí. 

Zároveň Komisaruk přišel na to, že v momentě vyvrcholení je mozek aktivní nejméně ve dvaceti sférách naráz, zejména pak v těch, která jsou spojena s dotýkáním se, vnímáním bolesti a pamětí.

Mimo to je také prokázáno, že masturbace má pro člověka mnoho zdravotních výhod. Pravidelné ukájení snižuje riziko infarktu, pomáhá od stresu a také pomáhá s nespavostí. Pro ženy ještě znamená posílení svalstva pánevního, což jim v budoucnu hodně uleví třeba při porodu.

Takže ať už jste právě teď kdekoliv, najděte si tichý kout a směle do toho, udělejte si radost!

10 dost dobrých důvodů, proč dnes večer masturbovat: Nechytíte pohlavní nemoc

Dámy, klikněte (si) na myšku! Tady najdete nejlepší pornoweby pro holky. A zadarmo