UDG vydají v říjnu Akrobata

Redakce

Kapela UDG chystá na 5. října v pořadí čtvrtou desku Akrobat. Vznikalo více než půl roku pod produkčním dohledem Armina Effenbergera, známého z projektu Cartonnage.

„Na posledních třech deskách jsme spolupracovali s lidmi, po nichž jsme od začátku chtěli, aby pracovali jako producenti. Nikdo z nich se ale do producentské práce, tak jak jsme si ji my představovali, nehrnul nebo nevěděl, jak na to. Nahrávali jsme písničky tak, jak jsme je měli připravené ze zkušebny, a producent nám do nich maximálně dodal nějaký zvuk nebo smyčce. Teď jsme ale konečně chtěli pracovat s někým, kdo opravdu produkuje, tedy pracuje s písničkou od začátku, a vlastně ji spolu s kapelou připraví. Armina jsme si vybrali na základě nahrávky, kterou připravil pro kapelu Tommy Indian, a na základě jedné naší skladby, kterou nám zprodukoval ještě dříve, než jsme se domluvili na spolupráci na celé desce,“ říká bubeník UDG Jugi.

K textům na albu Akrobat jejich autor Jugi říká: „Popisují vnitřní pocity lidí v různých životních situacích. Tyto stavy jsou pro toho, kdo je prožívá, bolestné, někdy až bezvýchodné. Postavy stojí na kraji propasti, na hraně, v nebezpečné výšce, a hledají východisko. Připomínají tak akrobaty na visutých hrazdách, kteří nesmějí šlápnout vedle. Člověk je akrobat a život zatracená akrobacie.“

Hostem v titulní skladbě Akrobat je rapper a šansoniér Ota Klempíř z J.A.R., prvním singlem ale bude skladba Pádové otázky. (sli)